Yazar Bülent Parlak hayatını kaybetti

Read Time:1 Minute, 10 Second

“İzdiham” dergisinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Bülent Parlak’ın vefatı duyurularak, “Şüphesiz biz Allah’a aitiz ve şüphesiz ona döneceğiz” anlamına gelen “İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun” ifadelerine yer verildi.

Parlak’ın ölmeden önce son paylaşımı yürekleri burktu. Parlak, son paylaşımında, “Hayat, zaman kavramı olduğu için doğmakla başlıyor; ölümle sona eriyor. Zamanın olmadığı her yer ve her şey sonsuzlukla tanışacak” yazmıştı.

Şair Parlak, 5 Ekim 1979’da Malatya’da sekiz çocuklu bir ailenin son çocuğu olarak dünyaya geldi.

Parlak, 6 yaşında babasını, 19 yaşında da annesini kaybetti. Parlak, ilk ve orta öğrenimini birincilik derecesiyle Malatya’nın Konak beldesinde tamamladı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazanan ancak maddi sorunlar nedeniyle bir yıl sonra okulu bırakan Parlak, staj yaptığı gazetenin reklam servisinde çalışmaya başladı.

Parlak, yeniden girdiği üniversite sınavında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ni kazandı. Fakat evli ve bir çocuk babası olduğu için İstanbul’da çalışıp, Samsun’a gidip gelmekte zorlanınca, fakülteyi 7 yılda bitirdi.

Okulu bitirdikten sonra otel ve mobilya dükkanı işletme, dershane açma gibi çeşitli teşebbüslerde bulunan Parlak, bu işlerde başarılı olamadı.

Parlak, şiir yazmaya ilkokul yıllarında başladı. Ancak üniversiteyi bitirene dek şiirden uzak duran şair, yıllar sonra, ortaokul öğretmeninin teşviki ve sitemiyle yeniden şiir yazmaya başladı.

Bir adisyon kağıdı üstüne karaladığı şiirini, Dergah dergisine gönderen Parlak’ın bu şiirle birlikte birçok eseri 2005’ten itibaren Dergah’ta yayımlandı.
Parlak, 2007’de İzdiham adıyla bir edebiyat portalı açtı. Türk ve dünya edebiyatından metinlerin, edebi yazıların, hikaye ve denemelerin yayımlandığı portal, sonraki zamanlarda dergiye dönüştü.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Rumeli Hisarı 2023 yaz aylarında ziyarete açılacak
Next post Minecraft filminde Jason Momoa rol alacak