XJAZZ Istanbul Zorlu PSM’de

XJAZZ Istanbul Zorlu PSM’de 1

Caz müziğini; dans, elektronik doğaçlama ve güncel klasik türleriyle bir araya getiren Berlin çıkışlı XJAZZ Istanbul’un Taner Akyol Trio ft. Kaan Bulak, Chassol ve Istanbul x Berlin Ensemble performansları Zorlu PSM’de gerçekleşiyor.

XJAZZ Istanbul: Taner Akyol Trio ft. Kaan Bulak // 12 Nisan, Çarşamba // Saat: 21.00

Berlin Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde, bağlama enstrümanının bir klasik batı müziği konservatuarında bölüm olarak açılmasını sağlayan; özellikle yazdığı opera, senfoni ve oda müziği eserleriyle adından söz ettiren Taner Akyol, Trio’suyla etnik cazın sınırlarını keşfediyor. Konserin ilerleyen kısımlarında, Berlin – İstanbul çıkışlı yetenek Kaan Bulak, Taner Akyol Trio’nun sesleriyle oynayacak.

Bilet Fiyatları: Tam – 50 TL, Öğrenci – 30 TL

XJAZZ Istanbul: Chassol – Big Sun // 13 Nisan, Perşembe // Saat: 21.00

Fransız besteci ve müzisyen Christophe Chassol rotasını Hindistan’a çevirmeden önce New Orleans’ta temellerini attığı başarıyla parlayan dördüncü albümü Big Sun, Ultrascores’tan oluşan başarılı üçlemesini Zorlu PSM Studio sahnesinde taçlandırıyor.

Bilet Fiyatları: Tam – 50 TL, Öğrenci – 30 TL

XJAZZ Istanbul: Istanbul x Berlin Ensemble // 14 Nisan, Cuma // Saat: 21.30

XJAZZ Festivali’nin kurduğu en önemli ve somut köprülerden biri olan, Istanbul ve Berlin’de yaşayan caz müzisyenlerini bir araya getiren Istanbul x Berlin Ensemble, Studio’da sahne alıyor. Sebastian Studnitzky ve Ediz Hafızoğlu’na sahnede benzersiz sesiyle Elif Çağlar Muslu, Berlin çıkışlı davulcu Tobi Backhaus ve İstanbul’da yaşayan, Türkiye caz sahnesinin önemli isimlerinden Matt Hall eşlik edecek.

Bilet Fiyatları: Tam – 60 TL, Öğrenci – 40 TL