Varoluşu Temsil Eden Eserler Sanatseverlerle Buluştu

Varoluşu Temsil Eden Eserler Sanatseverlerle Buluştu 1

İstanbul Üniversitesi Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğretim görevlisi ve Kültür Bakanlığı Sanatçısı Kifayet Emel Özkul’un “Tekamül” sergisi, sanatseverlere kapılarını açtı. Varoluş temasıyla, 30 adet çini eserine ev sahipliği yapan sergi, 11 Mayıs’a kadar gezilebilecek.

İstanbul Üniversitesi Seramik, Cam ve Çinicilik programı öğretim görevlisi ve Kültür Bakanlığı Sanatçısı Kifayet Emel Özkul, çini çalışmalarını “Tekamül” isimli sergide sanatseverlerle buluşturdu. Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki serginin açılışına, Küçükçekmece Belediyesi Kültür Müdürü Salih Çevik ve çok sayıda sanatsever katıldı. 30 adet çini eserinin yer aldığı sergi, 11 Mayıs’a kadar kapılarını açık tutacak.

Her Eserin Bir Mesajı Var

Çalışmalarının özgün olmasına gayret ettiğine dikkat çeken Kifayet Emel Özkul, “Çalışmalarım genelde siyah-beyaz ve her eserimde bir mesaj veriyorum. İsra Suresi’nde ‘Her gecenin bir aydınlığı vardır’ diyor. Ben de dengeyi vurgulamak istedim. Peygamber Efendimizin sarığının rengi siyahtır. Siyahı çok seviyorum, siyah asalettir. Lale motiflerini kullanıyorum. Tekamül varoluştur. Her şey aslına geri döner. Bunu anlatmaya çalışıyorum” diye konuştu.