Vaka sayılarımız neden azalmıyor?

Read Time:51 Second

Sonbahardaki vaka artışının geçen seneye göre daha yüksek olduğunu belirten Öztürk bunun nedenlerini ve alınması gereken tedbirleri açıkladı.

18 aydır devam eden pandemi, sonbaharda da hız kesmedi. Üstelik vakalar artmaya başladı… Bazı uzmanlar dördüncü dalga uyarısı yaparken, henüz 3’üncü dalganın bitmediğini hatırlatan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Ali Vefa Öztürk, vaka sayılarındaki artışla ilgili şu saptamaları yaptı:

Dr. Ali Vefa Öztürk

KAPALI ALANLAR RİSKİ ARTIRIYOR

 Yeni varyantlarla beraber yasakların kısmen kalkmasıyla ve insanların rehavete kapılmaları nedeniyle bugünlerde vaka sayıları artıyor ve bu artış devam edip düşüşe geçmiyor. Dolayısıyla şu anda üçüncü dalga daha bitmemiştir ve üç bitmeden dördüncü dalgadan söz edemeyiz. Bunun nedeni de sonbahar aylarına bağlı olarak kapalı yerlerde daha fazla vakit geçirmemiz, okulların açılması nedeniyle her evden aşağı yukarı bir veya iki kişinin toplu yerlerde uzun süre vakit geçirmek zorunda kalması, artık daha fazla kişinin kapalı alanlarda çalışmasıdır. Tüm bunların yanında insanların çalıştıkları yerlerde ve okullarda öğrencilerin artık hava soğuduğu için daha az cam ve kapı açabiliyor olmaları şu anki vaka artışlarının sebepleri arasında yer almaktadır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Prof. Dr. Mehmet Ceyhan uyardı: Devletin ek önlemler alma zamanı geldi
Next post Genç Şarkıcı OZZİ , YENİ çalışması ‘AVARE GÖNLÜM’Le Ses Getiriyor