Uyurken Neden Diş Gıcırdatırız? Yetişkin ve Çocuklarda Nasıl Görülür?

Read Time:50 Second

Uyurken Neden Diş Gıcırdatırız? Yetişkin ve Çocuklarda Nasıl Görülür?

Bu konuda doktorların tabi ki tavsiyeleri oldukça önemlidir. Davranışsal çözüm önerileridir. Ancak hiçbiri uzun vadeli çözüme ulaşamayabilir. Çünkü bu tarz problemler gerçek problemlerin sembolize edilmiş halidir.

Tavsiye: Kayseri Psikolog

Küçük çocuklar kalemlerini dişlerler, kağıt dişlerler vs. anne babalar hemen kaygılanabilirler. Halbuki bunlar o kadar da kaygı uyandıracak şeyler değildir. Çocuk bir şekilde saldırganlık iç güdüsünü olabildiğince az zararla dışarıya atmaktadır. Böyle durumlarda olabildiğince müsaade etmek gerekir.

Bu duygunun yıkıcılığından korktuğumuz için kendimizi veya çocuklarımızı engellemeye çalışacağız. Neye öfkeleniyorum. Çocuğunuz belki öğretmene kızdı, belki haksızlığa uğradı bununla baş etmeyi bilmiyor. Ya da siz son zamanlarda neye öfkelisiniz bir düşünün bakalım. Saldırganlık hissinizden korkmayın. Tabi ki saldırın gitsin demiyorum ancak bu duygunuzu fark edip kökenine bakıp en doğru şekilde nasıl ifade edebilir nasıl yöneltebilirsiniz bunu düşünmeniz gerekir.

Bazen bizden yaşça büyük insanlar der ki “Hadi kızım/oğlum sık dişini” dişinizi sıkmayın. Ama durun düşünün, kendinize zaman ayırın, kendinizi fark edin.

Kaynak: Psikolog Tuğba Ayzet –  Kayseri En İyi Psikolog

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kimler Klima Servis Hizmetinden Yararlanmalı
Next post MEİGDER: “Demokrasi mücadelemiz sürecek”