TİYATRO KOOPERATİFİ YAZ BULUŞMALARI

Read Time:3 Minute, 20 Second

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları23-29 Ağustos tarihleri arasında Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro’da art arda sahnelenecek 7 oyunla devam ediyor!

Anadolu Efes’in desteklediği Caddebostan programı kapsamında 23 Ağustos’ta Tiyatro Alesta’nın Delibo24 Ağustos’ta Tiyatro Biteatral’in Bir Delinin Güncesi25 Ağustos’ta Balkonda Sanat’ın Begonviller Yaza Açar Mı?26 Ağustos’ta Asmalı Sahne’nin Fazilet Mahkemesi27 Ağustos’ta Versus Tiyatro’nun Kreutzer Sonat28 Ağustos’ta EKİP Tiyatrosu’nun Dünyanın En Güzel Arabistanı ve 29 Ağustos’ta Germinal Tiyatro’nun Sado Mazo Blues Bar adlı oyunları seyirciyle buluşacak.

Başlama saati 21.00 olan oyunların biletleri ve farklı kategorilerdeki destek biletleri Mobilet üzerinden satışta!

Özel tiyatrolarla seyircileri 2 Ağustos-25 Eylül 2021 tarihleri arasında parklarda buluşturan Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları, Fenerbahçe Parkı’nda sahnelenen çocuk oyunlarının ardından ay sonuna kadar Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro’da, eylül ayında ise Ataşehir Deniz Gezmiş Parkı Amfi Tiyatro’da yetişkin oyunlarına ev sahipliği yapıyor. Ataşehir Belediyesi ve Kadıköy Belediyesi’nin katkıları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin mekân desteğiyle düzenlenen etkinliğin 17 Ağustos’ta başlayıp 31 Ağustos’a kadar devam eden Caddebostan programını Anadolu Efes destekliyor.

23-29 AĞUSTOS’TA CADDEBOSTAN’DA 7 OYUN ART ARDA

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’nın dopdolu programı 23 Ağustos haftasında kara komedi, dram, trajedi ve trajikomedi türündeki 7 farklı yetişkin oyunuyla devam ediyor. Anadolu Efes’in desteklediği Caddebostan programı kapsamında, 23 Ağustos Pazartesi akşamı Tiyatro Alesta’nın “Delibo”, 24 Ağustos Salı akşamı Tiyatro Biteatral’ın “Bir Delinin Güncesi”, 25 Ağustos Çarşamba akşamı Balkonda Sanat’ın “Begonviller Yaza Açar Mı?”, 26 Ağustos Perşembe akşamı Asmalı Sahne’nin “Fazilet Mahkemesi”, 27 Ağustos Cuma akşamı Versus Tiyatro’nun “Kreutzer Sonat”, 28 Ağustos Cumartesi akşamı EKİP Tiyatrosu’nun “Dünyanın En Güzel Arabistanı”, 29 Ağustos Pazar akşamı ise Germinal Tiyatro’nun “Sado Mazo Blues Bar” adlı oyunları Caddebostan Sahil Amfi Tiyatro’da sahnelenecek. Başlangıç saati 21.00 olan oyunların biletleri Mobilet’ten temin edilebiliyor.

DAYANIŞMAYA DESTEK VERİN!

Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları’ndan elde edilen gelir, etkinlikte yer alan tiyatrolara aktarılacak. Kooperatif, salgın koşulları sebebiyle sahnelerden ve seyircilerinden uzun süre ayrı kalan tiyatrolara güç vermek ve bu dayanışmanın bir parçası olmak isteyenlere, bilet satın alma aşamasında iki farklı seçenek de sunuyor. Tiyatro severler etkinlik bileti satın alırken destek kategorilerini seçerek dayanışmaya belirledikleri miktarda destek verebiliyor ya da Tiyatro Kooperatifi Yaz Buluşmaları kapsamında sahnelenecek bir oyunun destekçisi olarak dayanışmaya adını yazdırabiliyor. Oyun destekçileri, etkinlik alanında ve Tiyatro Kooperatifi’nin sosyal medya hesaplarında duyuruluyor.

TİYATRO KOOPERATİFİ HAKKINDA
Tiyatro Kooperatifi, özel tiyatroların sanatsal üretimini zenginleştirirken ekonomik, sosyal ve hukuki açıdan güçlenmesi ve sürdürülebilir hale gelmesi için çalışan bir sosyal kooperatiftir. Tiyatro Kooperatifi, Türkiye’deki özel tiyatrolar için 21. yüzyılda dünya standartlarında çalışma zeminini sağlamayı hedeflemekte ve ekonomik fayda üretme potansiyeline sahiptir. Yönetim kurulu başkanlığını Iraz Yöntem’in, başkan yardımcılığını Yeşim Özsoy’un üstlendiği Tiyatro Kooperatifi’nin diğer yönetim kurulu üyeleri ise Ersin Umut Güler, Mert Fırat ve Muharrem Uğurlu’dan oluşuyor.

Tiyatro Kooperatifi’nin şu anda; Altıdan Sonra Tiyatro-Kumbaracı50, Altkat Sanat, Altsahne, Ankara Birlik Tiyatrosu, Apartman Sahne, Asmalı Sahne, Atta Festival, Baba Sahne, Balkonda Sanat Prodüksiyon, Biraderler Yapım, Craft, DasDas, Ekip Kafile, Ekip Tiyatrosu, Entropi Sahne, Erbulak Evi, Eylül Sahnesi, Gaca Tiyatro, GalataPerform, Germinal Tiyatro, HANN Sahne, ikincikat, İstanbulimpro, Kadıköy Emek Tiyatrosu, Kadıköy Theatron, Koma, Kuzgun Yapım, K! Kültüral Performing Arts, Lavean Sanat Grubu, Levent Üzümcü Tiyatrosu, Mam’art, Mesele Kumpanya, NoAct Sahne, oyun atölyesi, Öykü Sahne-Tiyatro Açıkça, Pangea, Primat Atölye, QPerformans, Reha Özcan Kumpanyası, Sahne3, Semaver Kumpanya, Tatavla Sahne, TTeşkilaTT, Tiyatro(Hâl), Tiyatro Alesta, Tiyatro Bereze, Tiyatro Biteatral, Tiyatro D22, Tiyatro Dalga, Tiyatro 11, Tiyatro Hemhal, TiyatrOPS, Tiyatro Öteki Hayatlar, Tiyatro.iN, Tiyatro Mima, Tiyatro Pangar, TiyatroTiyatral, Tiyatro Yeniden, Versus Tiyatro, Wise Akademi, Yan Etki, Yapıcı Tiyatro ve Yolcu Tiyatro olmak üzere 64 ortağı bulunuyor ve güç birliği her geçen gün artıyor. Tiyatro Kooperatifi, bu dayanışmayı tüm Türkiye’ye yaymayı arzuluyor ve Türkiye’deki tüm tiyatro kooperatiflerinin birlik statüsünde birleşmesini hedefliyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Gökhan Sezen Küfe
Next post Nahide Babashlı’dan iddialı şarkı!