Sütün Fiyatını İnekler’de Duysa İsyan Eder! Bundan Bölye Sadece Parası Olanlar Süt İçebilecek!

Read Time:1 Minute, 19 Second

Sütün Fiyatını İnekler’de Duysa İsyan Eder! Bundan Bölye Sadece Parası Olanlar Süt İçebilecek!

Çocuklarımızın vazgeçemeyeceği içecek olan süt aynı zamanda yaşlılarımızın da vazgeçemeyeceği bir lezzet. İçeriğindeki mineralleri ve daha nice faydalı maddeleri ile insan vücudunu ayakta tutan iskelet ve kemiklerin oluşmasına fayda sağlayan süt, inekten bedava çıkıyor. Ama market rafında işin rengi değişiyor. Özellikle son yıllarda gelen sürekli zam vatandaşı artık yıldırma noktasına geldi. Üreticinin hakkıdır, yem, inek masrafı ve daha bilmediğimiz onlarca masraf. Zaten bu ülkede üretici hiçbir zaman hak ettiğini alamadı. Ama o süt ürününü rafına koyup satan marketler, işte o marketler çocuklarımızın sütsüz kalmasına neden olacak.

Türk Üretici Masrafları Çıkaramadığı İçin Hayvancılığı Bırakıyor

Türk süt üreticisi de masraflarını karşılayamadığı için artık yavaş yavaş hayvancılığı bırakıyor. Bırakması gerekiyor çünkü her geçen gün daha fazla zarar ediyor. İnsanların zarar ettiği bir ortamda hala işine devam ediyor olması normal değil. Yem masrafları ve diğer tüm masraflar derken bir litre sütü 1 liraya satan üretici, buradan kâr elde etmeyi umuyor.  

Üreticide 1 Lira, Markette 20 Lira

Üretici 1 liradan sütü fabrikaya satıyor. Fabrika işliyor, temizliyor, hijyenik hale getiriyor, paketliyor ve marketlere gönderiyor. Marketler de olağanüstü ilave fiyat ekleyerek satışa çıkarıyor. İşte tüm bu süreç içerisinde üretici, nakliyeci, fabrika, nakliyeci ve market var. İşte bu sebeple tüm ürünlerde ve en önemlisi insanoğlunun oluşumunu destekleyen en önemli bileşen olan sütte aşırı pahalılık başlıyor. Mazot ve yem fiyatlarının artmaya devam etmesi demek süt ve süt ürünlerinin de daha pahalı hale geleceği anlamına geliyor.  

Kaynak: https://tvmanset.com/inekten-bedava-cikan-sutun-market-rafinda-rengi-degisiyor-bundan-sonra-sadece-parasi-olan-icebilecek_15655.html

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Çorum’da tarlada bulunan bu bileziğin eşi benzeri bulunmuyor
Next post BÜŞRA PERİZ ‘DEN YENİ SİNGLE SIRA BENDE !