Sigortalı Uluslararası Taşıma

Read Time:2 Minute, 3 Second

Geçmişten günümüze taşımacılık oldukça fazla değişimlere uğrayarak işlerini yapan firmaların sayısı oldukça artmıştır bunda nakliye işlerinin zorlu olması ve bunu iş alanına çeviren firmaların hızla büyümeleri ve değişen hizmet seçenekleri olması hem bizim isteklerimize cevap vermektedir hem de nakliye firmalarının kazanması için iş alanlarını ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Büyük nakliye firmaları lojistik olarak verdikleri işler arasını da uluslararası nakliye işlerini de ekleyerek daha geniş alanlarda çalışmalar yapmaya devam etmektedirler.

Sizlere kısaca Uluslar arası taşımacılığı açıklamaya çalışacağız.

-1- Öncelik ile çalışma izinlerinin tam olması ve gümrük kısmında sorun yaşanması için tecrübeli personellerinin bu alanlarda görev almalarına dikkat etmek gerekir.

-2- Uluslar arası taşımacılık için istenilen ücretler farklılık gösterse de gümrük ve vergiler taşımacılığın yapılacağı ülkeye göre ödendiğini hatırlatmak isteriz.

-3- Farklı firmalardan alacağınız teklifler fiyat ve taşıma sistemleri hakkında bilgi edinmeniz için önemli olduğunu belirtmek isteriz.

-4- Sigortalı taşımacılık eşya yâda gönderilecek malın zarar görmeden teslim edilmesi görülen zararın karşılanması için uygulandığı gibi gönderilen her eşyalar için değişen sigorta işlemlerinin yapıldığını belirtmek isteriz.

-5- Birçok firmaların nakliye seçenekleri havayolu kara yolu ve deniz yolu gibi seçenekler ile yapılmaktadır bu neden ile sigorta yaptırılma işlemleri bu uygulanacak ulaşıma göre fiyat değişikliği göstermektedir aynı zamanda eşyaların değerine göre de farklı miktarlar uygulanmaktadır.

Bazen gönderilen malın yolculuk sırasında zarar göreceğini önceden belirtilmesi halinde sigortanın özel kuralları dışında tutulması gibi durumlar söz konusu olabilmektedir. Gönderilen eşyalar ile ilgili evrakların eksiksiz olarak nakliye firmasına teslim etme zorunluluğu bulunmaktadır bunlara arsında fatura ve kişisel bilgiler gibi sizlerden istenilecek evraklardır.

Uluslar arası nakliyat için gerekli olan izinlerin yanı sıra ulaştırılmasını istediğiniz kişi yâda kişilerin tam bilgileri ile birlikte ödemeleri nasıl yapılacağını belirtmeniz durumunda sorun yaşamadan nakliye işlemlerinizi gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Uluslar arası nakliye için farklı firmalar ile yapacağınız görüşmeler sizlerin daha iyi bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır fiyat ve eşyaların alınması teslimiyet gibi kolay gözüken ama asıl önemli konuların hakkında araştırmalar yapmanın faydası olacaktır.

Birçok lojistik firmaların olması bu yönde oldukça fazla imkânlar ve seçeneklerin olduğunu hatırlatmamız da faydalı olacaktır bu firmaların web sayfaları ve kullanılan araç gereçler ve yaptıkları işleri kolayca takip etmenizi öğrenmenizi sağlayacaktır.

Ne kadar çok firmadan fikir alırsanız o kadar sağlıklı bilgi edinmenizi sağlayacaktır aynı zamanda müşteri temsilcileri sizlere çalışmaları hakkında en ince detayına kadar bilgi verecekleri için ulaşabileceğiniz telefon numaralarını mutlaka not alarak sizler için uygun olan firmaya daha kolay ulaşma şansını yakalaya bilirsiniz. Karayolu ile yapılacak taşımalar için mutlaka CMR konvansiyonuna sahip olmalarına dikkat etmek gerekir bu genelde karayolu ile yapılacak taşımacılık için önemlidir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kalbi Tutan Mektuplar okuyucusu ile buluştu
Next post Bu kitaplar “herkese iyi gelecek”