Seren Şirince’den başarılı performans

Seren Şirince'den başarılı performans 1

Yapımcılığını BKM’nin, uygulayıcılığını Talimhane Tiyatrosu’nun üstlendiği başrollerinde Serhat Tutumluer, Seren Şirince ve Bora Akkaş’ın yer aldığı müzikli oyun “Bir Banka Soygunu Komedisi” izleyenleri etkisi altına alıyor. Büyük beğeni toplayan oyunda Seren Şirince başarılı performansı ve yüksek enerjisiyle çok konuşuluyor.

Şehir bankasına emanet edilen değerli elmasın peşine düşen soyguncuların kahkaha dolu hikayesini konu alan oyunda Seren Şirince, hayatını sahtekarlık üzerine kuran Caprice adlı karaktere hayat veriyor. Güzel oyuncu, Bir Banka Soygunu Komedisi için aylar öncesinden başlayan yoğun bir hazırlık döneminden geçti. Güzel oyuncu, dans sahneleriyle de çok konuşulan oyun için İngiliz koreograf Shaun Henson’dan özel dans dersleri aldı. Oyunun sürpriz sahnelerinden biri olan ve oyuncuların çelik halatlarla sahnenin üzerinden indiği bölüm için de uçuş efektleri konusunda uzman bir ekip tarafından uçuş ve denge dersleri eğitimi alan Seren Şirince, çocukken profesyonel olarak ilgilendiği ritmik jimnastiğin bu oyunda işine yaradığını da sözlerine ekliyor.

Seren Şirince oyunda canlandırdığı karakteri ise şu şekilde yorumluyor; “Caprice, 20’lerinde Amerikalı bir genç kadın. Muhtemelen daha önce elle tutulur bir mesleği olmamış, hayatını sahtekarlık üzerinden kazanıyor. Erkeklerle ilişkisi genellikle onları kullanmak üzerine. Hiç kimseyle ciddi ilişki yaşamıyor, kendi eğlencesinin peşinde.. İnsanları çok iyi kandırıyor, bu konuda baya usta biri diyebilirim. Enerjisi çok yüksek ve akıllı bir kadın ama bir gün tabiri caizse ava giderken avlanıyor ve olaylar buradan sonra bambaşka bir hal alıyor” Temponun ve kahkahanın bir an bile eksik olmadığı Bir Banka Soygunu Komedisi’nde enerjisiyle ışık saçan Seren Şirince, böyle bir ekibin parçası olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtiyor.

Yönetmenliğini Lerzan Pamir’in, çevirmenliğini Mehmet Ergen’in üstlendiği, kapalı gişe oynayan “Bir Banka Soygunu Komedisi”nin Mart ve Nisan ayı biletleri yoğun istek üzerine satışa sunuldu.

Oyun Tarihleri:
19 Mart Salı, 20:30
20 Mart Çarşamba, 20:30
03 Nisan Çarşamba, 20:30
20 Nisan Cumartesi, 20:30

Yer: Zorlu PSM Drama Salonu