Senfoni’ye Cedrone ve Küden konuk olacak

Senfoni'ye Cedrone ve Küden konuk olacak 1

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İzDSO), bu haftaki konserinde İtalyan Şef ve Türk Keman sanatçısını konuk edecek. Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde 24 Mart Cuma gecesi Folkart’ın Ana Sponsorluğu’nda gerçekleşecek konser saat 20.30’da başlayacak.

İtalya’nın yetiştirdiği ünlü şeflerden biri olan Alessandro Cedrone yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’na solist olarak kemanda Hande Küden eşlik edecek. Programda C.Saint Seans “İntroduction et Rondo Capriccioso Op.28”, M.Ravel “Cigana”, O.Respighi “Pini di Roma” ve “Fontane di Roma” seslendirilecek.

Konser biletleri internet üzerinden (www.biletinial.com), Alsancak ve Karşıyaka D&R’lar ve konserin yapılacağı Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nden Cuma günü konser saatine kadar alınabilecek.

Alessandro CEDRONE(ŞEF)

Orkestra şefi ve kemancı; “L.Refice” Frosinone Müzik Konservatuvarı’ndan her iki disiplinde de pekiyi derece ile mezun oldu. Brescia’da Maestro Dora Schwartzberg ile “Romano Romanini Kurumu”nda ve Maestro M.Fiorentini ile Roma’da “ArsAcademy”dekeman için “yüksek müzik uzmanlaşma kursları”na katıldı. A.GI.MUS solo keman, Frosinone “V.Mancini” Rotary kulüp enstitüsü, Roma “2001 Müzik Ödülü”, “5. Ulusal Hyperion Yarışması” yarışmalarını kazandı. Kemancı Maestro Uto Ughi’nin yönettiği “Roma Filarmoni” orkestralarında İtalya’da prestijli tiyatrolarda ve yurtdışında performanslar yaptı.

Hande KÜDEN(KEMAN)

2001 yılında Türkiye’nin en iyi hocalarından biri olan Daniya Kaynova ile Adana’da keman eğitimine başlayan Küden, II. “Gülden Turalı” Keman Yarışması, XIV. Edirne Uluslararası Oda Müziği Yarışması, “Necdet Remzi Atak” Keman Yarışması ve X. Independent Music Competition “Individualis” gibi yarışmalarında birincilik ödülleri almış ve Berlin “Ibolyka-Gyarfas” Keman Yarışmasında özel ödül almıştır.

Bir cevap yazın