Şarkıların kraliçesi Marie Mifsud ard arda iki konser verecek

Şarkıların kraliçesi Marie Mifsud ard arda iki konser verecek 1

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlediği 24. İzmir Avrupa Caz Festivali, İzmir Fransız Kültür Merkezi işbirliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde, Fransız Diva Marie Mifsud’u ağırlayacak. Yorumcu, besteci, şarkıların kraliçesi Marie Mifsud, Festivalde iki farklı konser verecek.

Marie Mifsud (vokal), AdrienLeconte (davul), Victor Aubert (kontrbas), ThibaultGomez (piyano) ve QuentinCoppalle’den (flüt) oluşan Beşli, “Marie Mifsud Project” ile 8 Mart 2017 Çarşamba günü 20.00’de AASSM Küçük Salonda olacak. Grup, 9 Mart 2017 Perşembe günü 20.00’de İzmir Fransız Kültür Merkezi Salonunda Fransız yazar, şair, müzisyen, şarkıcı BorisVian’ın şiirlerinden kompozisyonlar sunacak.

Bir jamsession sırasında Marie Mifsud, davulcu, söz yazarı ve besteci AdrienLeconte ile buluşur. Birlikte, piyanist TomGeorgel, kontrbas sanatçısı Victor Aubert ve flüt sanatçısı QuentinCoppalle’denoluşan benzersiz bir müzik evreni yaratırlar.

Beşli, sahnede standartların çılgın bir dokunuşla yeniden düzenlendiği ve kompozisyonun etkileyici Fransızca kelimeler ve tekerlemelerle geliştiği projeleriyle
içtenlikli bir müzikal dile dayalı uyumlu bir varlık inşa etmektedir.

9 Mart 2017 Perşembe günü İzmir Fransız Kültür Merkezi sahnesinde Mifsud ve Grubu BorisVian’ın şiirlerinden kompozisyonlar sunacak. Fransız yazar, şair, müzisyen, şarkıcı, gazeteci, senarist, oyuncu, eleştirmen, çevirmen ve maden mühendisiBorisVian, ClaudeLuter ile caz çalışmış, Jazz Hot, Jazz News gibi dergilerde modern cazın Fransa’da kabul görmesi konusunda yazılar yazmıştır. Sadece cazla değil, BertoltBrecht’in şiirlerinden uyarlamalar ve rock ile de ilgilenen Vian’ın sıra dışı şiirleri Marie Mifsud yorumuyla Festival izleyicisine ulaşacak.
Saygıyla duyurulur.

Bir cevap yazın