Recep İvedik 5’in galası yapıldı

Başrolünde Şahan Gökbakar'ın rol aldığı "Recep İvedik 5"in galası, yoğun bir seyirci katılımıyla yapıldı. Filmin Kanyon AVM'deki gösterimi öncesi basın mensuplarına açıklama yapan Gökbakar, serinin 5 filmi olduğunu belirtti.

0
657
views

Kendileri için her yeni filmin daha heyecanlı olduğunu anlatan Gökbakar, “Çünkü mevcut bir rakama, izleyiciye ve beklentiye sahip oluyor. Bir önceki filmi geçmeye çalışıyoruz. Dolayısıyla heyecanımız sürekli katlanarak artıyor. Bu da beşincisi. Allah bize bunu nasip etti. İzleyenlerimiz sağ olsun bizi yalnız bırakmadı. Seri beşincisine kadar gelebildi. Darısı diğer serilerin başına inşallah.” dedi.

Şahan Gökbakar, çok mutlu ve heyecanlı olduğunu belirterek, Recep İvedik serisinde, her bölüm arasında “Celal ile Ceren” ve “Osman Pazarlama” gibi farklı projeleri yaptığını hatırlattı. Yeni film için rekor seyirci beklentisi içinde olduğunu ifade eden Gökbakar, “Şu anda YouTube’daki izlenme oranlarında YouTube için bir rekor kırdı. İnşallah bu gişeye de yansır. Sevenlerimiz bize bu onuru, gururu bir daha yaşatır inşallah.” diye konuştu.

Gökbakar, filmlerini çok sevenler kadar, eleştirenlerin de olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti: “Biz kulağımızı kapadık, hep bildiğimizi yaptık. Seyredenleri güldürmek için elimizden geleni yaptık her zaman. Eleştirilere pek kulak asmadık açıkçası. Yaptığımız şey gülmece. Biz güldürmek için film çekiyoruz. Dolayısıyla da böyle mutlu bir olayın içerisinde pek eleştiri değil de ‘daha fazla nasıl güldürebiliriz’ diye düşündük. O yüzden doğaldır. Çok büyük bir proje ve çok ses getiren bir proje. Yayınlandığı hafta, vizyona girdiği hafta, hem ekonomiye katkısı çok fazla oluyor hem herkes bu filmi konuşuyor. O yüzden doğaldır, insanların kenarından köşesinden bir yerde sahneye çıkma çabaları. Hiç üzerinde durmuyorum.”

İlk fragman yayınlandıktan sonra yöneltilen eleştiriler nedeniyle filmden çıkarılan Azeri boksör ile Recep İvedik karakteri arasındaki dövüş sahnesine de değinen Gökbakar, “Bu bölüm tamamen Azerbaycan Türklerine bir hoşluk olsun diye yaptığımız bir bölümdü. Fakat fragman yayınlandıktan sonra bu konuyla ilgili çok fazla polemik olmaya başladı ve kötü, art niyetli bir şekilde bir polemik, algı yapılmaya çalışıldı. Ben hem Türk milletini hem Azerbaycan Türklerini hem Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarını çok önemseyen bir insanım. Rahatsız ve rencide olan bir kişi de olsa bunun sonunu almak istedim. Bu konuşmaları hemen sonlandırmak istedim. O yüzden filmden o sahneyi çıkardım. Gereken açıklamayı da yaptım.” değerlendirmesinde bulundu.

Gökbakar, 2017’de heyecanları üst üste yaşadığını dile getirerek, “Hem filmimiz giriyor hem kısmetse bir ay sonra kızımı sağlıkla kucağıma almak nasip olur inşallah. Bu da benim için çok güzel bir heyecan. Bir oğlum var, bir yaşını biraz geçti. Şimdi bir de kız geliyor. Diyorlar ki ‘kız babası olmak değişik bir şey’. Yaşayacağız, göreceğiz. Heyecanla bekliyorum ben de.” ifadelerini kullandı.