Piyanist Tuluyhan Uğurlu’dan İzmir’de fantastik bir konser

Piyanist Tuluyhan Uğurlu’dan İzmir’de fantastik bir konser 1

Tuluyhan Uğurlu 30 Kasım Cumartesi akşamı saat 20.30’da İzmir Atatürk Kültür Merkezinde yepyeni bir proje ile sanatseverlere sesleniyor: “Bir Ege Hikayesi” Bu farklı konserde Tuluyhan’ın piyanosu ile göklere yükselip Ege’nin maviliğinde kaybolmak ve on binlerce yıl ötesinden bugüne uzanıp tarih ve kültürün buluştuğu yerden dünyayı sorgulamak ister misiniz?

Piyanist-besteci Tuluyhan Uğurlu bu yıl İzmir’de ilk konserinde yine farklı bir proje ile karşınızda… 30 Kasım Cumartesi saat 20.30’da Atatürk Kültür Merkezi Yunus Emre sahnesinde gerçekleşecek konserde sanatçı bu kez sadece İzmir için hazırlanan bir proje ile sahneye çıkıyor. “Bir Ege Hikayesi” mitolojiden günümüze Ege’nin ve Anadolu’nun hikayesini anlatıyor.

Konser boyunca dev perdeden yansıyan görüntülerde çeşit çeşit insanlar sarıyor dört bir yanınızı… Truvalı, Bergamalı, İyonyalı, Lidyalı, ya da Bizanslı, Selçuklu, Osmanlı ama hepsi Egeli… Gazi Mustafa Kemal, İzmirli Latife Hanım’la eski bir konakta Türkiye’nin geleceğini konuşuyor… Osmanlının ilk tren hattı Alsancak’tan Ege’nin bereketli ovalarına uzanıyor… Vecihi Hürkuş, İzmir semalarında korkusuzca dolaşıp, kentin düşmandan kurtulması için askeri bilgileri topluyor… Atatürk, ilk ekonomi kongresini yaparken kadınlar heyecan içinde salonda yerlerini alıyorlar. Meltem rüzgârı esiyor, martılar çığlıklar atarak denizin üzerinde uçuyorlar… İzmir yaşamaya ve yaşatmaya devam ediyor…  

TULUYHAN UĞURLU

Bir Ege Hikayesi

30 Kasım Cumartesi Saat 20.30

İzmir AKM Yunus Emre Salonu

Biletler Biletix ve Salon Gişesi