Parçalanmış (Split) vizyona giriyor

Parçalanmış (Split) vizyona giriyor 1

Güvenilir psikiyatri uzmanı Doktor Karen Fletcher’a göre Kevin Wendell’ın 23 adet kişiliği kanıtlamış olsa da geride hâlâ yüzeye çıkmamış ve diğer herkese hükmetmek üzere ortaya çıkmaya hazır bekleyen bir kişiliği daha kalmıştır. Casey Cooke tarafından üç genç kızı kaçırmak zorunda bırakılan Kevin, zihnindeki odacıklar arasındaki duvarlar parçalanmaya başlarken içindeki kişilikler ve etrafındakiler arasında hayatta kalmak için bir savaş başlatır.

 

Yazar/yönetmen/yapımcı M. NightShyamalan, Altıncı His, Ölümsüz ve İşaretler filmlerinde gördüğümüz büyüleyici atmosfere, bir adamın bölünmüş ve yetenekli zihninin gizemli alanlarını gözler önüne seren orijinal gerilim filmi Parçalanmış ile geri dönüyor. Shyamalan, geçtiğimiz yılın çıkış yapan en iyi filmlerinden Ziyaret (TheVisit)’in ardından, yapımcı Jason Blum (ThePurgeandInsidious serisi, TheGift) ile film için yeniden bir araya geldi.

Çoklu kişilik bozukluğu olanların zihinsel bölünmeleri, uzun zamandır bilimin ilgisini çekmiştir ve çözülememiş olsa da bazılarının her kişilik için benzersiz fiziksel nitelikler, tek bir varlık içinde kavramsal ve fizyolojik bir prizma sergileyebileceğine inanılmaktadır.

Kevin (James McAvoy), güvenilir psikiyatrı Dr. Fletcher’a göre (BettyBuckley) 23 kişiliği kanıtlamış olsa da geride, hâlâ yüzeye çıkmamış ve diğer herkese hükmetmek üzere çıkmaya hazır bekleyen bir kişiliği kalmıştır. Casey (AnnaTaylor Joy,TheWitch) tarafından üç genç kızı kaçırmak zorunda bırakılan Kevin, zihnindeki odacıklar arasındaki duvarlar parçalanmaya başlarken hem içindeki kişilikler hem de etrafındakiler arasında hayatta kalmak için bir savaş başlatır.

Shyamalan ve Blum, Parçalanmış filmi için Ziyaret’in çekirdek ekibini yeniden bir araya getirmiş. Çalışma arkadaşları arasında yapımcı MarcBienstock ile sorumlu yapımcılar AshwinRajan ve Steven Schneider yer alıyor.

Parçalanmış (Split)

Gösterim Tarihi: 17 Şubat 2017
Dağıtım: UIP Filmcilik
Yönetmen: M. NightShyamalan
Oyuncular: James McAvoy, BettyBuckley, Anna Taylor Joy, Jessica Sula

Bir cevap yazın