Neşeli palyaço Mıstık’ın hikayesi Foçada sahnelendi

Neşeli palyaço Mıstık'ın hikayesi Foçada sahnelendi 1

Neşeli palyaço Mıstık’ın hikâyesi, Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde çocuklar için sahnelendi…

Foça’lı çocuklar ‘neşeli palyaço’yla güldü

Foça Belediyesi’nce ücretsiz olarak sunulan ‘Mıstık İş Arıyor’ isimli tiyatro oyunu, çocuk izleyicilere hoşça vakitler geçirtti. Yaklaşık 1 saat süren oyunda, arkadaş sevgisi, paylaşma, doğa sevgisi ve hayvan sevgisi gibi eğitici konulardan bahsedildi.

Tiyatro gösterilerinin çocukları çok mutlu ettiğini belirten Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, ‘Tiyatro oyunları, çocuklarımızın çok severek izledikleri bir sanatsal faaliyet olarak öne çıkıyor. Duygusal ve sosyal gelişimlerine faydalar sağlıyor. Çocuk dostu bir kent olan Foça’mızda çocuklarımızı mutlu edecek çalışmalar ve etkinlikler yapmaya devam edeceğiz’ dedi.
Oyunun başlamasından önce salona gelen Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, küçük izleyicilere iyi seyirler diledi. Ardında kulise gelen Başkan Demirağ, Tiyatro Ege ekibine teşekkür etti.
Tiyatro Ege’nin sahnelediği ‘Mıstık İş Arıyor’ isimli tiyatro oyununun yönetmenliğini Erdal Dinçer ve genel sanat yönetmenliğini Kemal Aygen yaptı. Oyunda, Kemal Aygen, Erdal Dinçer, Caner Yevimli, Gizem Güneş ve Gizem Gürses rol aldı.

Bir cevap yazın