Metin Çelik “Kaos-kozmos” ile sanatseverlerin karşısında olacak

Metin Çelik “Kaos-kozmos” ile sanatseverlerin karşısında olacak 1

Ressam Metin Çelik, 8 sene sonraki ilk kişisel sergisi ile 10 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında Merkur’de sanatseverlerin karşısında olacak.

“Kaos-Kozmos” adını verdiği sergisiyle, doğa ve insanın girift yapısını kontrastlar bağlamında okuyan sanatçı, zaman, mekan ve figür ilişkisini metafizik bir estetikle ortaya koyuyor. Gerçekliğin kırıldığı, manipüle edildiği ve sonucunda yeni bir form alan bu resimler, büyülü gerçekliği barındıran bir atmosfer sunuyor bizlere… Bir düşün izinden gidip başka bir düşe dönüşüyor.

Metin Çelik, hayatın içinde karşılaştığımız zıtlıkların ritmini resimlerine yansıtırken şu sözleri dile getiriyor: “Düzen(kozmos) ve düzensizlik(kaos) en temelde içinde olduğumuz evreni tanımlar. Biri bir diğerini yaratır ve sonra kaos tekrar hakim olur. Bu döngü bana kalırsa varoluşumuzun mikro düzeyde kodlarından biridir. Benim yaptığım, bu dengeyi kavramlar, form ve renkler üzerinden tuvale aktarmak… ”

Sanatçının son dönem işlerinin yer aldığı “Kaos-Kozmos” sergisinde, doğanın mutlak gücünü ve insanın varlık mücadelesini, uykuyla uyanıklık arası bir gerçeklikte izliyor olacağız. Sergi 1 Mayıs’a kadar Merkür Galeride izlenebilinir.

Açılış: 10 Nisan 2017
Saat: 18.00- 20.00
Sergi Süresi: 10 Nisan- 1 Mayıs 2017