Medya Haber clickbait jurnalismden uzak durur

Read Time:1 Minute, 0 Second

Clickbait jurnalism özellikle internet haberciliğinin yaygın olarak kullanılması ile birlikte karşımıza çıkmış olan bir ifadedir. Bu habercilik anlayışına aynı zamanda tık haberciliği de denilmektedir. Tık haberciliği gerçeği abartılı bir şekilde yansıtan ve bireylerin daha fazla tıklamaları için sansasyonel başlıklar ve kapaklar ortaya koyan bir habercilik anlayışını ifade etmektedir. Medya Haber kurulduğu günden bu yana tarafsız objektif ve ilkeli bir habercilik anlayışı ile son günlerde ne yazık ki birçok internet platformunda karşımıza çıkan clickbait jurnalismden  uzak durmaktadır.

İnternet habercileri bilgi kirliliğine alet olmamalı

İnternetin yoğun olarak kullanılması ile birlikte özellikle toplumsal olaylarda ya da magazin konularında bilgi kirliliğinin yoğun olarak karşımıza çıktığı görülmektedir. Fakat gerek yazılı ve basılı medya unsurlarında olsun gerekse de görsel medya unsurlarında olsun bireyler ve gazeteciler gazetecilik ilkelerine bağlı olarak hareket etmelidirler. Bu anlamda internet habercileri de internetteki bilgi kirliliğini bir kenara bırakarak temiz doğru objektif ve kusursuz bilgi ulaştırmak için çaba sarf etmelidirler.

Medya Haber işte tüm bu değerlere bağlı kalarak vatandaşların haber alma özgürlüğü kapsamında faaliyet yürüten lider bir kuruluştur. Medya Haber Türkiye’de ve dünyada son dakika gelişmelerini yakından takip ederek uzman editör ve muhabir kadrosu ile birlikte bu bilgileri vatandaşlara aktarma görevini üstlenmiştir. Tarafsız ve objektif duruşuyla her gün binlerce vatandaş tarafından takip edilmektedir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ünlü Şarkıcı Nejla Official (Shafiga Mirzayeva)  yeni projeler ile geliyor
Next post CoinsPaid Tarafından Gerçekleştirilen İşlemlerin Değeri 5,35 Milyar Dolara Yükseldi