Mayıs ayında Zorlu PSM’de festivalden başka neler oluyor?

Mayıs ayında Zorlu PSM’de  festivalden başka neler oluyor? 1

Zorlu PSM, Mayıs ayında da Royal Opera House gösterimleri, Movies in Concert serisi, Vestel Gururla Yerli konserleri, Lokalize ve özgün seslerin sahne alacağı konserle dolu bir programla ziyaretçilerini ağırlayacak.

Michael Gira’nın önderliğindeki ABD’li deneysel rock grubu Swans, İngiliz indie pop grubu Mt. Wolf, dev ekranın önündeki görkemli koro ve orkestra eşliğinde gösterimi gerçekleşecek The Lord Of The Rings in Concert – The Two Towers, opera ve balenin iki unutulmaz eseri Madama Butterfly ve Jewels’ın Royal Opera House gösterimleri; ‘Vestel Gururla Yerli Konserleri’ kapsamında sahne alacak Aysun ve Ali Kocatepe, Bulutsuzluk Özlemi; Lokalize serisinde performans sergileyecek Büyük Ev Ablukada ve sezonun son oyunları ile Yoldan Çıkan Oyun Zorlu PSM’de Mayıs ayında sanatseverlerle buluşacak.

Ana Tiyatro’da etkileyici prodüksiyonlar

Movies In Concert: The Lord Of The Rings in Concert – The Two Towers // 20-21 Mayıs // 20:00

Geçtiğimiz yıl Nisan ayında, Zorlu PSM sahnesinde gerçekleşen ve büyük ilgi gören görkemli Movies in Concert serisi etkinliği, 20-21 Mayıs 2017’de The Lord of the Rings in Concert: The Two Towers’la kaldığı yerden devam ediyor.

Peter Jackson’ın gişe rekorlarını alt üst eden klasik J.R.R. Tolkien üçlemesinin beyazperde uyarlamalarının ikinci perdesi, dev ekranın önündeki görkemli bir koro ve orkestra eşliğinde unutulmayacakbir deneyime dönüşüyor. Film serisinin başarısında büyük pay sahibi olan Howard Shore’un Akademi ödüllü müzikleri, orkestra ve koro tarafından icra edilirken; dev ekrandan yansıtılan film sahneleri eşliğinde kendinizi Orta Dünya’da hissedeceksiniz.

Bilet Fiyatları: 1. Kategori –Tam: 300 TL, Öğrenci: 240 TL // 2. Kategori–Tam: 240 TL, Öğrenci: 192 TL // 3. Kategori – Tam: 195 TL, Öğrenci: 156 TL // 4. Kategori – Tam: 150 TL, Öğrenci: 120 TL // 5. Kategori Tam: 95 TL, Öğrenci: 76 TL

Monte Carlo Balesi, “GÖL – Kuğu Gölü’ne İthafen” // 16-17 Mayıs // 20:00

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu Performans Sanatları Merkezi (PSM) işbirliğiyle İstanbul’a gelecek Monte Carlo Balesi’nin, izleyicilerin nefesini tutarak izleyeceği “GÖL – Kuğu Gölü’ne İthafen” başlıklı gösterisi, iki gün üst üste, 16 Mayıs Salı ve 17 Mayıs Çarşamba saat 20.00’de Zorlu PSM Ana Tiyatro’da seyirciyle buluşacak. Etkinliğin biletlerine Biletix üzerinden ulaşılabiliyor.

Bilet Fiyatları: 1. Kategori – 330.00 TL, 2. Kategori – 275.00 TL, 3. Kategori – 220.00 TL, 4. Kategori – 165.00 TL, 5. Kategori – 100.00 TL, 6. Kategori – 56.00 TL

Drama Sahnesi’nde Kült Grup Swans ve Vestel Gururla Yerli Konserleri

Swans // 16 Mayıs, Salı // 21.00

Müzik sahnesinin önemli figürlerinden Michael Gira’nın önderliğindeki ABD’li deneysel rock grubu Swans, 16 Mayıs’ta Zorlu PSM’de!… 70’lerde başlayan, 80’lerin başında etkisini artıran no wave akımının bir parçası olarak kabul edilen Swans, şarkıcı/şarkı yazarı Michael Gira’nın önderliğinde kuruldu. 1982’den 1997’ye kadar dolu dolu bir kariyere imza attıktan sonra müziğe ara veren, ardından 2010’da önemli bir geri dönüşe imza atan grubun ilk 15 yıllık döneminde Gira dışındaki daimi üyeleri Jarboe (klavye, vokal, şarkı yazarı) ve Norman Westberg’den (gitar) oluşmakta. Yeni albümleri The Growing Man’i şu anki kadro ile kaydeden grup, 16 Mayıs’ta yoğun ve güçlü canlı performanslarıyla müzik sahnesine damgasını vuracak gibi duruyor.

Bilet Fiyatları: 1. Kategori – 75 TL // 2. Kategori– 60 TL

VESTEL GURURLA YERLİ KONSERLERİ: ‘Sabahattin Ali 110 Yaşında’ Aysun ve Ali Kocatepe // Konuk Sanatçılar: Edip Akbayram – Zara – Koray Avcı // 24 MayısÇarşamba // 21.00

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, ‘Vestel Gururla Yerli Konserleri’ kapsamında, Atlantis Yapım işbirliğiyle, yerli müzik sahnesinin önemli isimlerini ağırlamaya devam ediyor. 24 Mayıs’ta Türk edebiyatının en saygın yazarlarından Sabahattin Ali’nin anısına Aysun ve Ali Kocatepe’nin gerçekleştireceği, ‘Sabahattin Ali 110 Yaşında’ konserine ev sahipliği yapacak Zorlu PSM’nin Drama Sahnesi’nde gerçekleşecek olan bu özel konserde Edip Akbayram, Zara ve Koray Avcı da konuk sanatçı olarak müzikseverlerle buluşacak.

Bilet Fiyatları: 1. Kategori – 90 TL, 2 Kategori – 70 TL
*Öğrenci biletleri %20 indirimlidir.

VESTEL GURURLA YERLİ KONSERLERİ: Bulutsuzluk Özlemi “Yaşamaya Mecbursun” // 25 Mayıs Perşembe // 21.00

30 yılı aşkın kariyeriyle Türk rock müziğinin sınırlarını belirleyen grup Bulutsuzluk Özlemi, ‘Vestel Gururla Yerli Konserleri’ kapsamında, Atlantis Yapım işbirliğinde düzenlenecek “Yaşamaya Mecbursun” konseriyle 25 Mayıs’ta Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahne alacak! Drama Sahnesi’nde gerçekleşecek bu konserde grup, sevilen şarkılarını akustik olarak seslendirecek.

Bilet Fiyatları: 1. Kategori – 60 TL, 2 Kategori – 40 TL
*Öğrenci biletleri %20 indirimlidir.

YOLDAN ÇIKAN OYUN // 12 Mayıs Cuma ve 19 Mayıs Cuma // 21.00
Geçtiğimiz yıl Afife Tiyatro Ödülleri’nde Haldun Dormen Özel Ödülü’nü “En İyi Komedi” dalında almaya hak kazanan “Yoldan Çıkan Oyun”, Zorlu PSM’deki ikinci sezonunu, Mayıs’taki temsilleriyle sonlandırıyor. Komedi türünün sevilen isimleri Sarp Apak, Öner Erkan ve Bartu Küçükçağlayan’ın bir araya geldiği oyunun yönetmenliğini Lerzan Pamir üstleniyor.

Bilet Fiyatları: Tam – 60 TL, Öğrenci – 40 TL

Studio’da Mt. Wolf, Büyük Ev Ablukada – “Ay Şuram Ağrıyo”,
Royal Opera House Gösterimleri: Madama Butterfly & Jewels

Royal Opera House Gösterimi: Madama Butterfly // 10 Mayıs, Çarşamba // 19.00

19. yüzyıl sonu ve 20. yüzyıl başına damgasını vuran İtalyan besteci Giacomo Puccini’nin en önemli opera eserlerinden Madama Butterfly’ın, Royal Opera House gösterimi Prof. Dr. Yekta Kara’nın sunumuyla 10 Mayıs 2017 tarihinde Zorlu PSM, Studio ekranında olacak.

Bilet Fiyatları: Tam – 30 TL, Öğrenci – 15 TL

Mt. Wolf // 25 Mayıs, Perşembe // Kapı Açılış: 21.00

Akustik sesler ile elektronik altyapının kesişimiyle saf ve çarpıcı bir müziğe hayat veren İngiliz indie pop grubu Mt. Wolf, 25 Mayıs’ta Zorlu PSM Studio’da sahne alacak. KCRW tarafından Bon Iver ve M83’nin birleşimi olarak tanımlanan Mt. Wolf, sıklıkla Sigur Rós’a da benzetiliyor.

Bilet Fiyatları: Tam – 30 TL, Öğrenci – 20 TL

Royal Opera House Gösterimi: Jewels // 26 Mayıs, Cuma // 19.00

Dünyanın önde gelen çağdaş koreograflarından ABD’li George Balanchine’in imzasını taşıyan Jewels balesi, 50. yılına özel olarak Royal Opera House’ta bu sezon sahnelenecek. Bu özel gecenin gösterimi 26 Mayıs tarihinde Zorlu PSM, Studio ekranında olacak.

Bilet Fiyatları: Tam – 30 TL, Öğrenci – 15 TL

LOKALİZE: Büyük Ev Ablukada – Ay Şuram Ağrıyo // 27 Mayıs Cumartesi // 16.00 & 19.00

Kurulduğu günden bu yana kendine özgü tarzı, müziği ve şarkı sözleriyle büyük ilgi görerek bir fenomene dönüşen Büyük Ev Ablukada, Lokalize serisi kapsamında 3. defa, Zorlu PSM Studio’da gerçekleşecek 27 Mayıs’taki konserinde “Ay Şuram Ağrıyo” diyerek, büyük ilgi gören akustik performansını sergileyecek.

Bilet Fiyatları: Tam – 40 TL, Öğrenci – 30 TL

LOKALİZE: Genç Yetenekler – Utku Asan & Utku Çetin // 31 Mayıs Çarşamba // Kapı Açılış: 19.30

Lokalize serisi, kısa sürede büyük başarılara imza atan ve geleceğin en önemli müzisyen adayları arasında gösterilen piyanist Utku Asan ve klarnetçi Utku Çetin’i “Genç Yetenekler” başlıklı etkinlikle 31 Mayıs’ta ağırlayacak.

Bilet Fiyatları: Tam – 35 TL, Öğrenci – 25 TL