Manisalılar ‘Kocamın Nişanlısı’ İle Güldü

Manisalılar ‘Kocamın Nişanlısı’ İle Güldü 1

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin aylık kültürel ve sanatsal etkinlikleri kapsamında ‘Kocamın Nişanlısı’ isimli tiyatro oyunu sahnelendi. Gelirlerinin Türkiye Gaziler ve Kültür Yardımlaşma Vakfı Manisa Şubesi’ne aktarılacağı oyunu Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, eşi Şeyda Ergün ile birlikte izledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ulusal tiyatroları Manisalılarla buluşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda ‘Kocamın Nişanlısı’ oyun sahnelendi. Gelirlerinin Türkiye Gaziler ve Kültür Yardımlaşma Vakfı Manisa Şubesi’ne aktarılacağı oyunu Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve eşi Şeyda Ergün, Tugay Komutanı Albay Şefik Güvenç, Vali Yardımcısı Ünal Çakıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Burak Aslay, Şehnaz Başaran, İl Jandarma Komutanı Albay Özcan Kaplan, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, Daire Başkanları, Meclis üyeleri, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş izledi. Ferdi Merter’in yönettiği Kocamın Nişanlısı, eşinden ayrılmak isteyen Çetin karakterinin yaşadığı eğlenceli hikâyeyi konu alıyor. Usta oyuncuların sahneledikleri güzel performansla birlikte Manisalılar unutulmaz bir gece yaşadı.

8 Yıldan Beri Oyunların Gelirleri Derneklere Aktarılıyor

Oyunun ardından konuşan Başkan Cengiz Ergün, “Değerli oyuncumuz Mehmet Çepiç’e güzel sözleri için teşekkür ediyorum. Bugün 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü olması sebebiyle sizleri tebrik ediyorum. Ayrıca sanata ve sanatçıya değerin her geçen gün arttığı Manisa’da 8 yıldır gelenek haline getirdiğimiz ve tüm gelirlerinin kamu yararına görev yapan derneklere bağışlanmaya devam ediyor. Sanata ve kültüre değer veren bir şehri daha iyi standartlara götürmek hepimizin görevidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Gülmeye ihtiyacımız olduğu son günlerde bizleri güldürdüğünüz için de siz değerli oyunculara bir kez daha teşekkür ediyorum. Çok sağ olun” dedi.

Usta Oyuncudan Başkan Ergün’e Teşekkür

Seyircilerden büyük beğeni toplayan oyunda Çetin karakterine hayat veren Mehmet Çepiç, “Sanata ve sanatçıya verdiği desteklerden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün çok güzel bir lafı vardır; ‘Sanatsız kalan bir milletin, hayat damarlarından birisi kopmuş demektir’ diye. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de bizim damarlarımız açtı, hayat verdi. Sağ olsun ” diye konuştu.

Oyuna Övgü

Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür ederek sözlerine başlayan Türkiye Gaziler ve Kültür Yardımlaşma Vakfı Manisa Şubesi Başkanı Nihat Yaşacan, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e bize verdiği aralıksız destek için öncelikle teşekkür ediyorum. Bu oyunun gelirleri bizim derneğimize aktarılacak. Bu güzel geceyi bizlere yaşattıkları için değerli sanatçı arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi. Gecenin sonunda Başkan Cengiz Ergün ve Tugay Komutanı Şefik Güvenç oyunculara çiçek takdim etti. Gece toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bir cevap yazın