Mahkeme MESAM’ın 2018 Genel Kurul kararlarını iptal etti

Read Time:59 Second

İstanbul 1. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesinde görülen davanın bugünkü duruşmasına Arif Sağ ve Sümer Ezgü katılmazken son seçimlerde MESAM Genel Başkanı seçilen Recep Ergül ile Coşkun Sabah, Suat Suna gibi isimlerin bulunduğu yaklaşık 40 MESAM üyesi duruşmada hazır bulundu.

EMSAL KARAR OLACAK

Duruşmada söz alan Recep Ergül,  “MESAM’ın huzurlu seçimini yaptık. Bu davayı emsal teşkil etmesin diyerek sürdürme kararı aldık. Vereceğiniz kararla divanı yönetenler daha dikkatli olacaklardır. MESAM bu davadan kazançlı çıkacaktır. Üyelerinin daha huzurlu genel kurullar yapabilmesi için divan heyetinin usule aykırı hareket etmemesi gereklidir. Vereceğiniz karar emsal bir karar olacaktır” dedi.

Davacılardan Suat Suna ise davanın kabulünü isteyerek, “Divanda çoğunluğu ele geçirenlerin uygulamayı yönlendirdikleri gerçeği karşısında vereceğiniz kararın önemi çok büyüktür” dedi.

MAHKEME 2018 GENEL KURUL KARARINI İPTAL ETTİ

Mahkeme sözlü yargılamaya geçildiğini belirterek taraflara son sözlerini sorduktan sonra kararını açıkladı. MESAM üyelerini haklı bulan mahkeme davanın kabulüne karar verdi. Mahkeme kararında, MESAM 9. Genel Kurulu ve 15. Olağan Genel Kurulu’nda alınmış olan dayanak kararların kesin hükümsüzlüğünü gözeterek iptaline karar verdi.

2018 yılında yapılan genel kurulu, usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle iptal eden mahkeme MESAM’a yeni yönetimin seçilmiş olması nedeniyle, görev verilen geçici yönetim kurulu ile ilgili bir karar verilmesine yer olmadığını belirtti.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Genco Erkal 4’üncü doz aşısını yaptırdı
Next post ”Yansın Geceler”