Maceracı Yüzgeçler vizyoan giriyor

Maceracı Yüzgeçler vizyoan giriyor 1

minikaÇOCUK ekranlarında yayına başladığı ilk günden itibaren ilgiyle takip edilen çizgi dizi Maceracı Yüzgeçler, uzun metraj filmi “Büyük Gösteri” ile 24 Ocak’ta sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Filmin afiş çalışması tamamlandı. Animasyon Stüdyosu Imaginite tarafından tasarlanan afiş film hakkında eğlenceli ipuçları barındırıyor.

minikaTv tarafından Imaginite Animasyon Stüsyosu’na yaptırılan filmin yönetmenliğini Mithat Gökçe yaparken, senarist olarak da karşımıza çocuk animasyon sektörünün deneyimli ve başarılı ismi Arzu Demirel Birinci çıkıyor.

Eşsiz güzellikteki İstanbul Boğazı’nı, Kız Kulesi’ni, simit yiyen martıları sıklıkla görebileceğimiz bu neşeli hikayede kahramanımız Biba ve dostlarıyla çok sıcak, çok bizden bir dünyaya konuk olacaksınız.
Biba, Çupa, Babu, Tuti, Taka Hamsi, Alesta, Tropi ve hatta tüm Bosfori hazır.
O zaman 24 Ocak’ta sinemalarda buluşalım.

Sinopsis:
Biba ve dostları kostümler, dekorlar hazırlıyor ve onlarca prova yapıyorlar. “Büyük Gösteri” tüm Bosfori Halkıiçin tarifi olmayan bir heyecan. İçerisinde 7 ayrı macera ve 7 ayrı dünya olacak “Büyük Gösteri”deBiba, Çupa, Babu, Tuti, Taka Hamsi ve deniz kızı Alesta her an başka bir akıntıya kapılıp, eğlenceli maceralar yaşıyor. Bu yolculuk kimi zaman Osman Hamdi Bey tablolarına oluyor, kimi zaman da efsanelerle dolu Deverest Tepesi’ne.
Su üstünde yaşadığımıza çok benzer bir hikayesi olan Maceracı Yüzgeçler’de kırmızı barbunya balığı Biba da tıpkı etrafımızdaki çocuklar gibi okula gidiyor, arkadaşlarıyla oyunlar oynuyor ve yeni şeyler öğreniyor. Ama tabi bunların tamamını derinlerdeki gizemli dünyasında yapıyor. Okumaya, araştırmaya ve kitaplara çok ilgi duyan Biba ve arkadaşları, İstanbul Boğazı’nın sürprizlerle dolu dünyasını da keşfetmeye çalışıyor. Her biri farklı özelliklere sahip bu sevimli balıklarla su altı tahmin edemeyeceğiniz kadar eğlenceli hale geliyor. Biba, Çupa, Tuti, Babu, Taka Hamsi ve Alesta’ya siz de katılın!

KÜNYE
MACERACI YÜZGEÇLER: BÜYÜK GÖSTERİ

YAPIMCI:minika
YÖNETMEN: MİTHAT GÖKÇE
HİKAYE& SENARYO: ARZU DEMİREL BİRİNCİ

ANİMASYON STÜDYOSU: IMAGINITE
PROJE KOORDİNATÖRÜ: ERHAN KORKMAZ

GÖRSEL EFEKTLER: SELÇUK AKYILDIZ
TEMA MÜZİKLERİ: BURAK ÇAMBEL
MÜZİKLER: KORAY GÖKER
SES SÜPERVİZÖRÜ: DEMİR BARAN KUTLU
DUBLAJ YÖNETMENİ: SAVAŞ PAT