“Küründen Kabare” tiyatro sahnelerinde

"Küründen Kabare” tiyatro sahnelerinde 1

Hayatın her alanında dayatılanlara karşı kendi yazıp oynadığı “Küründen Kabare’’ isimli oyun ile Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’dan tam destek alan sinema ve tiyatro oyuncusu Seyhan Arman’ın tek kişilik tiyatro oyunu, Mart ayından itibaren sahnelenmeye hazırlanıyor.
“Küründen Kabare” tiyatro izleyicisini toplumsal iki yüzlülükle hesaplaşmaya çağırıyor.

“Tarihi gerçekten ezilenler yazacaksa, başrol bizim olmalı.”diyen ve hayatta kalmak için direnen “Serpil”in trajik ama bir o kadarda ironik hikayesinin gerçek olaylarla kurgulandığı oyun için özel kostüm ve sahne dekoru hazırlandı. Konusu itibariyle ilgi çekecek oyun için dizi ve sinema oyuncusu Seyhan Arman, yaklaşık 6 aydır çalışıyor. Oyun Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın da desteği ile ilk galasını Mart ayı içinde yapacak.

“Küründen Kabare” ile herkesi şaşırtmaya, duygulandırmaya, güldürmeye ama en çok kendini sorgulatmaya hazırlanan dizi ve tiyatro oyuncusu Seyhan Arman, “Ben gerçeğin ta kendisiyim.” dediği “Serpil” karakteri için şunları söyledi: “Oyundaki karakter, bir yandan sonunda bulduğu “en iyi seçenek”le telefonda devre mülk tatil satmaya, bunu yapabilmek için her telefonla müşterisinin, patronunun kısacası “diğerleri”nin beklentisini karşılamaya çalışırken, bir yandan da alay edilen çocukluğundan, yıllardır görmediği ailesine, radyo dj’liği, uzun yol hostesliği yaptığı zamanlardan, ilk uzun ilişki serüvenine, Sarı Sinan’ın adamlarından canını kurtarmak için kendine Diyarbakırlı Deli Serpil lakabını yapıştırıvermesinden, ilk “çark”a çıkma deneyimine, bu toplumda bir transseksüel olarak yaşamanın hikayesini içerden bir bakışla anlatıyor.”

Bir cevap yazın