Kurban’ın İlk Albümü Şimdi Tüm Dijital Platformlarda

Read Time:1 Minute, 0 Second

Dönemin Rock fırtınası içinde kendine sağlam bir yer edinen Kurban’ın İskender Paydaş prodüktörlüğünde kaydedilen ve 1999 yılında yayınladıkları ilk albümleri, bugün itibariyle ilk kez dijital platformlarda müzikseverler ile buluştu.

Albüm, hidden track’lerle (gizli parça) birlikte 15 parçadan oluşuyor. O dönemlerde dinleyicilerin hidden trackleri dinleyebilmeleri için, albüm bitince başa dönmeden veya kapatmadan beklemeleri gerekiyordu. Şimdi bu parçalar ayrıca tekli olarak albüm içinde dijital platformlarda yer alıyor.

Yayınlanan üç video klibinin yanı sıra, albümde yer alan diğer tüm parçalara, stüdyo ve konser görüntülerinden oluşan videolar hazırlandı. Bugün itibariyle YouTube’da yayında olan bu videolar, o dönemin popüler depolama diski olan logo floppy diskten aktarılarak mp4 dosyasına çevrildi ve hazırlandı.

Grup 1995 yılında Outside adı ile kuruldu. Ardından 1997 yılında adını Kurban olarak değiştirdi. Deniz Yılmaz (vokal-gitar), Kerem Tüzün (bas gitar-geri vokal), Burak Gürpınar (davul), Umut Gökçen (gitar), Özgür Kankaynar (gitar-geri vokal) oluşan Kurban, müzik kariyerleri boyunca sırasıyla “Kurban” (1999), “Sert/Ters” (2004), “İnsanlar” (2005), “Sahip” (2010), “Usulca” (2012), “Nafile” (2014), “İyi Ol” (2015) adlı albüm ve single çalışmalarını yayınladı.

Kurban birçok önemli projede yer aldı, sayısız konser verdi. Kendi adını taşıyan ilk albümlerini yayınladıkları aynı yıl, Metallica’nın Türkiye konserinde ön grup olarak sahne aldı.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Yozgat Blues filmi Moskovalı sinemaseverlerle buluştu
Next post Sürmeli Kedi’nin Arayışı okurlarla buluştu