Kolonya Cumhuriyeti İzmir’i ferahlatmaya geliyor

Kolonya Cumhuriyeti İzmir'i ferahlatmaya geliyor 1

5 bin nüfuslu bir beldenin ülkeye dönüşüp Amerika’yla savaşa girme hikayesini uluslararası siyaseti tiye alarak beyazperdeye taşıyan “KOLONYA CUMHURİYETİ” 21 Nisan’da vizyona giriyor.
Başrollerini Çağlar Çorumlu ve Büşra Pekin’in paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda komedinin renkli isimleri Mahir İpek, Uğur Bilgin ve Ersin Korkut da yer alıyor.

Filmin sosyal medya hesaplarından paylaşılan ilk iki teaserı büyük ilgi görerek sinemasever tarafından büyük beğeni beğeni topladı.

PEKER MENGEN’İN ABSÜRT CUMHURİYETİ
Filmde il olma yolundaki küçük bir beldede başkanlık seçimlerine aday olan Çağlar Çorumlu’nuncanlandırdığı Peker Mengen, beldeye gelen başbakanı karşılama töreninin kontrolünü kaybeder ve Amerika ile savaşa girer. Ülke sınırlarından atılan 5000 nüfuslu beldede yeni bir cumhuriyet kurmak zorunda kalan Peker Mengen bir yandan Amerika ile uğraşırken bir yandan da yeni bir ülke kurmanın zorluklarını tadıyor ve bu uğurda bir uzaylıdan bile yardım alıyor. Çağlar Çorumlu filmde canlandırdığı Peker Mengen karakteri ile izleyenleri kahkahaya boğacak.

FIRST LADY MUALLA
“KOLONYA CUMHURİYETİ”ni kuran Peker Mengen’in sıradaki hedefi kendisine yakışır bir eş bulmaktır. Filmde ‘First Lady’ olarak başkanın karısı olan Mualla karakterini Büşra Pekin canlandırıyor.

BAŞKANIN DANIŞILMAMASI GEREKEN DANIŞMANLARI
Filmde “KOLONYA CUMHURİYETİ”nin başkanı Peker Mengen’in danışmanlarını Mahir İpek, Uğur Bilgin ve Ersin Korkut canlandırıyor. Birbirinden komik karakterlere hayat veren oyuncular filmin en eğlenceli sahnelerine imza atıyor.

FİLMİN OYUNCULARI TAM KADRO İZMİR OPTİMUM’A GELİYOR
Filmin İstanbul’da gerçekleştirilecek olan ulusal galasının ardından, BKM için adeta bir klasik haline gelen İzmir galası, Çağlar Çorumlu, Büşra Pekin, Ersin Korkut, Mahir İpek ve Uğur Bilgin ile Yönetmen Murat Kepez ve tüm senaryo ekibinin katılımları ile 22Nisan Cumartesi günü Saat:16.30’da BKM Ege Bölge Temsilciliği Devajans organizasyonu ile İzmir Optimum Cinemaximum salonlarında gerçekleştirilecek.

Güldür Güldür yazar ekibinin senaryosunu yazdığı, yine aynı ekipten Murat Kepez’in ilk defa yönetmen koltuğuna geçtiği BKM yapımı bu absürt komedi izleyenleri kahkahanın hiç durmayacağı absürt bir dünyaya götürecek…