Dansı ve sporu birleştiren 2. İDA Dans Sporları Kupası, bu yıl Karşıyaka’da düzenlendi. 7’den 77’ye 500 dansçının performans sergilediği organizasyon sanatseverlerin büyük ilgisi ile karşılaştı. Dereceye girenlere madalya verildi. Başkan Akpınar “Atatürk’ün sözlerini rehber edinerek, sanatı ve sporu yaşamın her alanıyla bütünleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

500 DANSÇI YARIŞTI

Karşıyaka Belediyesi, İzmir Dans Atölyesi ve Türkiye Dans Sporları Federasyonu tarafından bu yıl 2. kez organize edilen İDA Dans Sporları Kupası, Karşıyaka’da sanat şöleni yarattı. Mustafa Kemal Atatürk Spor Salonu’nda yapılan yarışmalarda 7’den 77’ye yaklaşık 500 dansçı piste çıktı. Yıldız, Genç ve Yetişkin kategorilerinde Latin danslarındaki yeteneklerini sergileyen dansçılar, farklı illerden gelerek salonu dolduran binlerce sanatsevere de unutulmaz bir gece yaşattı.

MADALYALAR VERİLDİ

Sporu ve dansı bir bütün haline getiren yarışmacılar, Türkiye’de ilk kez canlı müzik eşliğinde performanslarını sergiledi. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, İDA Kulüp Başkanı Gürkan Dönmez, TDSF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Çakır da geceye katıldı. Gün boyu süren yarışların sonucu, Gala bölümünde açıklandı. Dereceye girenlere madalyalarını Başkan Akpınar verirken, Milli Takımlara gidecek olan dansçılar da bu organizasyonda belirlendi. Yarışmada Karşıyaka Belediyesi’nin dansçıları da yer aldı.

“ATA’NIN SÖZLERİNİ REHBER EDİNİYORUZ”

Başkan Akpınar “Karşıyaka, hayatın her alanında olduğu gibi, spor ve sanat konusunda da özel bir yere sahiptir. Çünkü biz, Ulu Önder Atatürk’ün sözlerini rehber edinen bir ilçeyiz. Biz, halk oyunlarına ‘halt oyunları’ diyen bir zihniyetin değil, ‘Sanatsız kalmış bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir’ diyen Atamızın yolundayız. Bu anlayışla hizmet ediyor, insana dokunuyoruz. Tüm yarışmacılarımızı kutluyorum” dedi

Leave a Comment