“Kapılar” adlı oyun 19. Uluslararası Tiyatro Festival’inde seyircilerle buluşacak

thumbnail

Tiyatro 3.2.1’in “Kapılar” adlı oyunu Mayıs ayında Ukrayna’da düzenlenen «MelpomeneTavria»19. Uluslararası Tiyatro Festival’inde Ukraynalı seyircilerle buluşuyor.

Aralık ayından beri seyirciyle buluşmaya devam eden Kapılar oyunu, 19-27 Mayıs 2017 tarihleri arasında Ukrayna’nın Kherson şehrinde 19. kez düzenlenen Uluslararası Tiyatro Festival’ine katılıyor. Türkiye’den ilk defa bir tiyatro grubunun katıldığı bu festival boyunca, Ukrayna’nın farklı şehirlerinden gelen yerli tiyatrolar ve yabancı tiyatro gruplarının katılımıyla 30’dan fazla tiyatro performansı sergileniyor olacak.

Ukraynalı oyun yazarı NedaNezhdana’nın yazdığı, Senem Cevher’in dilimize çevirdiği ve yönettiği oyun, 2000’lerin ilk yıllarında Ukrayna’da bir morgda yaşamla ölüm arasındaki iki kadının hesaplaşmalarını, sorunlarını ve kendilerini bir anda içinde buldukları sıradışı bir olayı konu alıyor.

Günümüzün sorgulanan değer yargılarına, tarihsel, kültürel ve eleştirel bir bakış açısıyla yaklaşan oyunda;seyirci bir anda kendini,kimi zaman insanı şaşırtan kimi zaman da düşündüren bir atmosferde buluyor.

Yaşamla ölüm arasında kalmış bu iki kadının öyküsünü, yıllardır televizyon ekranlarındaki dizilerini severek izlediğimiz ve İstanbul Devlet Tiyatrolarında 30 yılı aşkın tecrübesiyle ödüllü oyuncu Seray Gözler ve son dönemde Toz Bezi filmiyle adından söz ettiren yerli ve yabancı birçok film festivalinden ödüller alan Asiye Dinçsoy oynuyor.

Oyunun Işık tasarımını Yüksel Aymaz,yönetmen yardımcılığını Gül Altınok,reji asistanlığını ise Cansu Dikmenüstleniyor.

Güncel ve Son Dakika Kültür Sanat Haberlerini sitemizden Okuyabilirsiniz.
Back To Top