İspanyol kukla tiyatrosu Foça’da büyük hayranlıkla izlendi

İspanyol kukla tiyatrosu Foça’da büyük hayranlıkla izlendi 1

‘11. İzmir Uluslararası Kukla Günleri’ kapsamında Foça’da sahnelenen ‘Tek Başına’ isimli oyun, her yaştan izleyici tarafından hayranlıkla izlendi.

Foça Belediyesi’nin desteğiyle sahnelenen kukla tiyatrosu, yaklaşık 1 saat sürdü. Foça Belediyesi Reha Midilli Kültür Merkezi’nde sahnelenen etkinliği dikkatle takip eden izleyiciler, bazen neşelendi, bazen de hüzünlendi.

Dünyanın en çok bilinen kukla festivallerinden biri olan ‘11. İzmir Uluslararası Kukla Günleri’ kapsamında yer alan ‘Tek Başına-Solos’ isimli oyun, İspanya’dan katılan Ymedio Teatro ekibi tarafından Foça’da 2 seans ücretsiz olarak sahnelendi.

Ymedio Teatro ekibi sanatçıları, Santos Sanchez, Alex Ramos ve Meri Fernandez, gösteriler sonrasında izleyicileriyle tanışıp, fotoğraflara gülümsedi.

Foça’nın kıymetli bir sanat etkinliğine sahne olduğunu belirten Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ, konuk sanatçılara teşekkür etti. Başkan Demirağ, 11. İzmir Uluslararası Kukla Günleri organizasyonuna ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne şükranlarını sundu.

Bir cevap yazın