İlhan İrem’in iki muhteşem albümü Plak formatında yayınlandı

İlhan İrem’in iki muhteşem albümü Plak formatında yayınlandı 1

Yarım yüzyıla yakın bir zamandır sürekli tazelenip gençleşerek büyük bir sevgi ve coşku ile çoğalan dinleyicileri için İlhan İrem; yalnızca bütün şarkıları ile ölümsüzleşen bir efsane değil, aynı zamanda notalarla ve düşüncelerle örülmüş bir felsefedir.

İlhan İrem’in iki muhteşem albümü “DÜNDEN YARINA” ve “BEZGİNİN GİZLİ MEKTUPLARI” plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

Yediden yetmişe İlhan İrem hayranlarını mutlu edecek ve daha önce İlhan İrem müziğinin ve sesinin büyüsüyle tanışmamış müzikseverlere yepyeni pencereler açacak bu albümler EMI – Universal Müzik Türkiye etiketiyle plak formatında sizlerle!

DÜNDEN YARINA

İyileşmez hüzünlerden senfonik rock ve mistik huzura giden yolda, İlhan İrem’in özde aynı olan farklı dönemlerindeki izleyicilerini buluşturan geçiş albümü; “Bütün renkleri içeren tek bir renk vardır, ışığın rengi… Kapı aralığından yüzünüze yansıyan budur” (Kaset İç Kapak Metni)(1988)

BEZGİNİN GİZLİ MEKTUPLARI

Albüm, Işık ve sevginin karanlık kozasıdır. Popüler müzik tarihinde çağdaş türk müziği tezinin başyapıtı kabul edilen albümün müzikal yürüyüşü sıradışı özellikler içermektedir. Karanlık şiirsel yapısı ile de İlhan İrem’in diskografyasında ayrıcalıklı bir yere sahip olan albümde, sanatçının bugünkü anlatımlarının miladı kabul edilen ve besteleniş hikayesi ile de ayrılan “Olanlar Olmuş”, albüme adını veren “Bezgin”, “Yemyeşil Bir Deniz”, “Ben Değilim”, “Saçların Sarmaşıklar” ve pek çok klasik eserler yer almaktadır. “İnsana,sevgiye, ışığa, aşka dair bütün ümitlerin tükenmiş göründüğü, çok eski karanlık çaresizlik günlerinin çığlıkları…

Hemen sonra aydınlık penceresini açtı… Ötelere köprüler kurdu… İrem Bağlarına uzanan koridorlardan geçerek, Sevecenlerin gönül gözlerinde büyüyen evrensel ışığa dönüştü İlhan İrem.” (Albüm İç Kapak Metni) (2000) İlhan İrem Albümlerinin plak formatında yayını devam edecek.

Albüm çalışmalarını sürdürmekle birllikte, popüler kültür ortamlarından fizik olarak geri çekilmeyi tercih eden sanatçının eserlerine ulaşmak isteyen müzikseverlerin yoğun istekleri sonrasında, İlhan İrem’in bugüne dek dijital platformlarda ve plak formatında bulunamayan eserleri artık ulaşılabilir durumda olacak.

Bir cevap yazın