İbrahim Sadri, Naat ve Şiirleriyle Büyüledi

Şiirler ve Naatlar isimli programa katılan ünlü şair İbrahim Sadri, naat-ı şerifler hakkında bilgi verdi. Naatların kıyamete kadar yazılmaya devam edeceğini söyleyen Sadri, dinleyicilere duygusal anlar yaşattı.

0
778
views

Ünlü şair İbrahim Sadri “Şiirler ve Naatlar” isimli programın konuğu oldu. Küçükçekmece Belediyesi tarafından Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Oktay Çağatay, Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdür Salih Nurettin Çevik ile birlikte çok sayıda vatandaş katıldı.

“Neredeyse Bütün Dillerde Naat-I Şerif Örnekleri Var”

Şiir ve naatlar hakkında bilgiler veren İbrahim Sadri, “Peygamber Efendimiz’e övgü maksadıyla yazılmış manzum eserlere naat-ı şerif adını veriyoruz. Neredeyse bütün dillerde naat-ı şerif örnekleri vardır. Bizim topraklarımızda da yazılmış birçok naat-ı şerif örnekleri var ve kıyamete kadar da yazılmaya devam edecek. Eğer yaptıklarınızı paylaşabilecek birileri yoksa ne yapsanız kendi içinizde kalır. O yüzden yıllardır gösterdiğiniz vefadan ötürü teşekkürlerimi sunarım. Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, İstanbul’un en güzel salonlarından biridir. Başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı olmak üzere, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Duygusal Anlar Yaşandı

Dinleyicilerin duygusal anlar yaşadığı konserde Sadri, “Yanan Kalbe Devasın Sen, Hak Bir Gönül Verdi Bana, İşitin Ey Yarenler, Gel Gör Beni Aşk Neyledi, Acz, Memlekete Merhaba, Hoşçakal Anne, Adam Gibi, Öyle mi” isimli eserlerini seslendirdi.