Hint müziklerine ve danslarına doyacağınız muhteşem bir Bollywood şöleni

Hint müziklerine ve danslarına doyacağınız muhteşem bir Bollywood şöleni 1

İş Sanat 17. sezonunu görkemli Bollywood gösterisi ile tamamlıyor. Rengârenk gösterişli kostümleri, ritmik dansları, romantik ve baharatlı müzikleri ile otantik Hint kültürünü yaşatan ve yansıtan Bollywood Geçidi, koreograf Ashley Lobo’nun liderliğinde Navdhara India Dance Theatre tarafından sahneleniyor.

Genç ve yetenekli 22 dansçıdan oluşan Bombaylı topluluk, Hindistan’ın mistik yönlerini ve felsefesini Batı dansının fiziksel metodolojileri ile harmanlıyor.

Adını Hintçe “Nav” yani “yeni” ve “dhara” yani “akış” kelimelerinin bir araya gelişinden alan topluluk, kendini ve dansını Doğulu ya da Batılı olarak sınırlandırmıyor. Evrensel beden dilinin gücüne inanan topluluk, gerçek insani bağlarla Hindistan ve dünyadaki diğer ülkeler arasında köprü kurmayı hedefliyor. Bollywood filmlerinin en ünlü koreograflarından Ashley Lobo ve birbirinden yetenekli dansçıları, dram, aksiyon, romantizm ve dansı içinde barından bu özel gösteri ile 23 Mayıs 2017, Salı akşamı hafızalardan silinmeyecek bir görsel şölen sunacak.