Her İpten Makreme Modeli Yapılır mı?

Read Time:3 Minute, 15 Second

Her İpten Makreme Modeli Yapılır mı?

Makreme;  ipler ile  düğümleme yapılarak meydana getirilen tekstil ve dekor çıktısı olarak tanımlanabilir. Makreme işi düğüm atarak yani çeşitli el aletleriyle tığlarla dokuma ya da örgü yapmaktan ziyade ipe çeşitli şekillerde, biçim değişikliğine neden olacak düğüm teknikleri uygulamaktır.

Yani çeşitli düğüm atma teknikleri  kullanılarak icra edilen ayrı bir sanat eseri niteliği taşıyan tekstil motifleri de denilebilir. Makrome işinde atılan düğünlerin ismi ve yapılış biçimi kendine has bir tekniği vardır. Mesela atılan düğümler dörtgen ya da resif adi verilen düğüm şeklidir. Ve bu düğünlerin sayısı arttıkça motif ortaya çıkar.

Her İpten Makreme Yapılır Mı? 

Makreme motifi düğünlerin dolgun durması ile ortaya çıkar. Her düğüm gözle görülür oranda iyidir. Tabi kendi arasında incesi kalını vardır ancak örgü ipleri niteliğinde de değildir. Bu yüzden her İpten makreme yapılmaz. Örneğin polyester ince oyalık ipler ile makreme düğümü attığınızı düşünün. Modeli görme ihtimali hiç yoktur düğümden ziyade bağlanmış ip gibi durur.

 Bu yüzden biraz kalın her figürun düğümün, bir model olma yolunda tuğla vazifesi gördüğünü hatırlatacak kalınlıkta olmalıdır. Makreme yapilacak ip hatta kendine has ipliği bile vardır. Hatta bir öneride bulunmak gerekirse Nakokartopu gibi iyi kalite markaların makreme iplerini Hepsi Burada sitesinden sipariş verebilirsiniz.

Makreme Çeşitleri Nelerdir?

Makreme bir objeyi kaplayan bir kılıf kamuflaj olarak da yapılır minicik bir motif şeklindedir tekstil malzemelerinden dekor olarak kullanılır. Ya da çok daha kalın sağlam halat şeklinde olanları da vardır ki onlarla düğüm atma tekniğiyle harika bir ev gereci bir mobilya yapmak dahi mümkündür. Bu sanatı öğrenince elinizden bırakamayacağınız kadar çok çeşitli malzeme üretmenize neden olacak makreme işi pek çok kişi için bir tutkudur.

Makreme Motifleri Nelerde Tercih Edilir?

Özellikle sosyal medyada çok gördüğünüz makreme işinden hamaklar balkon salıncakları herkesi bu işi öğrenmeye itmektedir. Duvar boyu dekorlar, ya da küçük küçük biblolar duvar süsleri,  köşeli duvar rafları bileklikler kolyeler yapılabilen makreme işi bu sıralar çok fazla talep gören öğrenilen sürekli icra edilen hobiler arasındadır.

Makremeye Çok Talep Var Mıdır? 

Makreme işine talep güncel ve herkesin sempatisini toplayan malzemelerin bu düğüm atma yöntemiyle ne kadar kolay olduğu anlaşıldı. Ayrıca şık ayni zamanda doğal duran yaşamı kolaylaştıran ev gereçlerinin üretilebilir olmasının görülmesiyle başladı. Düğüm atarak motifleştirilmiş kapılar perdeler biblolar aksesuarlar takılar hep ilgi çekmiş ve model sayısı talep gördükçe artarak devam etmiştir.

Makreme Malzemelerini Nereden Temin Edebilirim?

Hobi Burada sitesi çok sayıda ve kaliteli ip çeşidine hakimdir. Ayrıca el işi ve hobilere dair çok çeşitli malzeme portföyü olan bu site makreme yapacak kişiler için hem güvenilir hem de en iyi malzemeyi alacağınızı garanti ederek ürünü gönderir.

Makreme İçin En Uygun İpten Modelleri

Kendine has bir ip çeşidi ile Nako ve kartopu gibi markaların ürettiği makreme ipleri vardır. Farklı ipler ile aynı işi yaptığınızda makreme gibi durmaz bu ip bu işi gösteren en doğru seçenektir. Düğüm atmaya bir sanata dönüştüren makreme ipi kolay temin edilebilir bir malzemedir. 

Hangi Marka İpler Tercih Edilmeli?

El işini seven kişilerin hangi marka iplik seçmesi gerektiği de önemlidir.  Bu konuda en kaliteli markalar nako ve kartopu makreme ipleri oldukça kaliteli ve bu iş için tercih edilebilecek iyi iplik markalarıdır. Kullanım kalitesi mükemmel sonuç için titiz davranarak en iyi ürünlerin tercih edilmesi gerekir.

Makreme Malzemelerinin Fiyatları

Çok maliyetli olmayan çok sayıda siteden ya da tuhafiyeden bile bulabileceğiniz çok basit malzemeler sayesinde sizin de bir makreme tasarımcısı olmanız kaçınılmaz olabilir.  Sosyal medyada mutlaka bu işlerden görebilir ve sizde yapmak isteyebilirsiniz.

Kaliteli Makreme İpleri Nereden Alınır?

Makreme her tür ip ile yapılmaz. Makreme için ipler dahil her türlü malzemeyi bulabileceğiniz Hobi Burada çok çeşitli ödeme şekilleri kampanyaları ve ulaştırma hızıyla tüm müşterilerinin gönlünü fethetmiştir. Kaliteli ve güvenilir şekilde tüm hobi malzemelerini siteden temin edebilirsiniz. Ayrıca sitede sunulan çok çeşitli kampanyalardan da faydalanabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post DYOREX 7/24 WHATSAPP ÜZERİNDEN GÖRÜŞEBİLECEĞİNİZ TEK BORSA
Next post Barış Telli’nin hayatı film oluyor