Hayykitap’tan yepyeni bir çocuk serisinin ilk kitabı! ERTUĞRUL

Hayykitap'tan yepyeni bir çocuk serisinin ilk kitabı! ERTUĞRUL 1

Her çocuk bir süper kahramandır aslında. Ertuğrul da öyle çok süper bir kahraman. İçindeki iyi ve doğru sesi dinlemenin büyük bir kahramanlık olduğunu keşfetmiş. Keşfetmesine keşfetmiş de bu durum, zaman zaman onu zor durumda bırakmıyor değil

İçi gırgır, şamata, aksiyon, macera ve bol süper kahramanlık dolu bu kitabı çok seveceksin. Süper kahraman dediysek; Ertuğrul, binalara tırmanmıyor, pelerini ile uçmuyor, at tepesinde savaşlara falan katılmıyor tabii.

Onun yerine, ödevleri ile boğuşuyor. Kardeşi ile anlaşmaya çalışıyor. Arkadaşları ile yaşadığı sorunları en adil şekilde çözmeye çalışıyor. Ertuğrul’da daha ne süper kahramanlık numaraları var bi bilsen!

Kitapla ilgili bir yorum:
Ertuğrul’la tanıştığınız andan itibaren yüzünüzde bir gülümseme ile okuyorsunuz kitabı. Gerek kardeşiyle olan diyalogları gerek olayları yorumlama şekliyle kitap başından sonuna mizahi bir dille yazılmış.

Yaşadığı her olayda, kendini bir ikilemin içinde bulan Ertuğrul yaptığı seçimlerle “kahramanlık” kavramına farklı bir bakış açısı kazandırıyor. Bir çocuk olarak içindeki iyi ve doğru sesi dinlemenin de bir kahramanlık olduğunu hissettiriyor. Kitabın içten bir anlatımı var. Olayları birinci ağızdan yani Ertuğrul anlatıyor. Bu durum sanki arkadaşınızla konuşuyormuşsunuz hissi uyandırıyor. Özellikle günümüz çocuklarının gülmeyi sevdiği gerçeği bu kitabın çocuklar tarafından çok sevileceğini düşündürüyor. Keyifli okumalar olsun…
Deniz Şahin, Türkçe Öğretmeni