‘Hasan Muçay Koleksiyonundan 105 Semazen Figürü’ adlı resim sergisi açıldı

‘Hasan Muçay Koleksiyonundan 105 Semazen Figürü’ adlı resim sergisi açıldı 1

“Hasan Muçay Koleksiyonundan 105 Semazen Figürü” adlı resim sergisi Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında Kültür Merkezi Lale Fuaye Salonu’nda açıldı.

Açılışa, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Ergün Aksoy, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Yunusemre Belediyesi MHP’li meclis üyesi Hüseyin Köroğlu ve Kültür Şube Müdürü Adem Gökçe katıldı.

Mevlana felsefesi ve Semazenliği tanıtabilmek için amatör resimler çizdiğini belirten Hasan Muçay, “54 yıldır büyük bir aşk ve sevgiyle Mevlana ve semazenliği tanıtabilmek adına yurt içinde yaklaşık 50 şehirde yurt dışında ise 44 ülkede Türkiye’yi temsil ettim.

Yıllar içinde biriktirdiğim ‘Mevlana Sevgisi’ni amatörce çizdiğim resimlerime aktarmak istedim. Mevlana’nın yolu olan hoşgörü, sevgi ve kardeşliği resimlerimde işledim.

Desteklerinden dolayı Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum” diye konuştu. Hasan Muçay, sergide yer alan eserler hakkında Aksoy ve Ustamehmetoğlu’na bilgiler verdi.

Bir cevap yazın