Fantastik Çek – Slovak Üçlü’den “Original Modern Jazz”

Fantastik Çek - Slovak Üçlü’den "Original Modern Jazz" 1

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın(İKSEV), İzmir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlediği 24. İzmir Avrupa Caz Festivali’nde sahne “Fantastik Çek/Slovak Üçlü” Otto Hejnic Trio’da idi.

Virtüöz piyanist, besteci Ondrej Krajnăk, zenci stiline ve duyarlığına sahip az sayıdaki beyaz kontrbasçılardan biri kabul edilen Stefan Pista Bartus ve olağanüstü davulcu Otto Hejnic’ten oluşan Üçlü, AASSM Küçük Salonda Cumartesi gecesi kendi özgün ve yaratıcı caz müziğini yaptı.

İzmir Slovakya Fahri Konsolosluğu işbirliği ile yapılan konserde her biri kendi alanlarında besteci ve yorumcu olarak Avrupa çapında önemli tanınırlığa sahip Ondrej Krajnăk, Stefan Pista Bartus ve Otto Hejnic, pek çok övgü derlemiş üç albümlerinden Modern ve Orijinal Cazın en iyi örneklerini verdi.

Piyano, bas ve davul sololarıyla da Salonu tamamen dolduran dinleyicilerinin hafızalarına kazınan Üçlü,seyirciden bol alkış aldı.

24. İzmir Avrupa Caz Festivali 6 Mart 2017 Pazartesi günü İstanbul Avusturya Kültür Ofisi işbirliği ile yapılacak Triple Ace- Colours in Jazzkonseri ile devam edecek.

Bir cevap yazın