Ezgi Alaş Gölge ile sevenleriyle buluştu

Read Time:1 Minute, 18 Second

Ezgi Alaş’ın İkinci teklisi “GÖLGE” 14 Mayıs 2021 tarihinde tüm dijital platformlarda yayında.

Sanatçının ilk teklisi “Pacha Mama” ise 25 Eylül 2020 tarihinde çıkmıştı. Sözü ve müziği sanatçıya ait şarkı karantina sürecinde projelendirilirken, şarkının aranjesi de müzisyenler tarafından evlerinde tasarlanarak kaydedildi.

Sanatçı bu klibini İzmir’de çekti. Klibin senaryosunu da yazan Ezgi Alaş, klip için “Benim iç dünyamı şarkıyla bağlantılı olarak görüyoruz” dedi. Ezgi Alaş klipte oynamayarak yardımcı yönetmen olarak yer aldı. Klipte 5 dakika boyunca tek plan karanlık, doğaçlama bir çağdaş dans koreografisi izliyoruz. Arada ışıklar, koca salonda yerler değişiyor. Performans sanatçısı en son tribal saykodelik projeksiyon görüntüleriyle final yapıyor.

Ezgi Alaş: 10 Haziran 1994 yılında Aydın’da doğdu. 3 yaşında müziğe yeteneği olduğunu fark eden ailesi tarafından müziğe piyanoyla başlatıldı. Daha sonra ilkokulda çocuk korolarında yer aldı ve bale eğitimi aldı. Ortaokulda ise İzmir 9 Eylül Devlet Konservatuvarında 4 sene kursiyer öğrenci olarak klasik piyano eğitimi aldı. Lise hayatı esnasında Hürriyet gazetesinin düzenlediği Genç Nota adlı liselerarası müzik yarışmasında 2 sene üst üste En İyi Kız Solist ödüllerini aldı. 2013 yılında Nardis Genç Jazz Vokal yarışmasına katılıp 2 ödül alarak Polonya’da jazz masterclass’ına katılma hakkı kazandı. Bilkent opera bölümünden sonra Yaşar Üniversitesi vokal bölümüne birincilikle girdi. Eğitimine devam ederken 2015’te ilk kez uluslararası bir vokal yarışmasına katılma şansı yakaladı. İtalya’da katıldığı ilk yarışmadan aldığı birincilikten sonra Romanya, Gürcistan, Makedonya, Litvanya, Letonya gibi ülkelerde de Türkiye’yi temsil edip ödüller aldı. 2017 yılında Yaşar Üniversitesi’nden başarıyla mezun olan Alaş, Kariyerine Bora Uzer’le Türkçe ve İngilizce, müzik ve sahne çalışmalarıyla devam etmektedir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ümit Besen İş Sanat sahnesinde
Next post Adana Tiyatro Festivali perdelerini açıyor