En Güzel Filmler Listesi: Korku, Aksiyon, Dram, Komedi, Animasyon!

En Güzel Filmler Listesi: Korku, Aksiyon, Dram, Komedi, Animasyon! 1

Sinemaya daha fazla zaman ayırarak bambaşka dünyaları keşfedebilir, ilginç hikayelere tanıklık edebilir hatta zamanda bir yolculuk dahi yapabilirsiniz. 7’den 70’e herkesin ortak tutkusu olan sinema filmleri kimi zaman pek çok kavramı sorgulamanızı dahi sağlayabilir. Aksiyondan maceraya, komediden drama kadar farklı türlerde çekilmiş filmler günün en keyifli anını yaşamanızı sağlayacak.

Şimdi gelelim film seçimini nasıl yapacağınız konusuna… Kendinize şu 3 soruyu sorun:

  • Hangi türde film izlemek istiyorum?
  • Yerli mi, yabancı mı olsun?
  • Bu türde en iyi filmler listesine nasıl ulaşırım?

İlk iki sorunun yanıtını bilmiyoruz ancak üçüncü sorunuzun yanıtlarını Epikse internet sitesinden ulaşabilirsiniz tüyosunu da hemen buraya bırakalım.

İzlemek istediğiniz türde çekilmiş olan en başarılı filmlere göz attığınızda, aslında ne kadar çok filmi izlemediğinizi ve gözden kaçırdığınızı da fark edeceksiniz. Hatta “tam bir sinema tutkunuyum, hiç bir filmi kaçırmam” diyenler dahi Epikse web adresinde bulunan liste içeriklere göz attığında, izlemediği pek çok filmin olduğunu anlıyor.

“Kült Filmlerin Tümünü İzledim mi?”

Başyapıt niteliğinde, Oscar almış ve artık kült kategorisinde değerlendirilen filmlerin tümünü izlediniz mi? Yanıtı tahmin edebiliyoruz; emin değilsiniz! Sizlere Epikse internet sitesini tavsiye etmemizin bir diğer nedeni de işte buydu. Tüm dünyayı kasıp kavuran bu filmleri de mutlaka izlemelisiniz.

Epikse Top 100 listesini ise mutlaka gözden geçirin. En iyi yapımlar imdb puanları, oyuncu listesi, konusu ve yapım tarihi gibi bilgiler eşliğinde bu listede bulunuyor. Zamanınızı en güzel filmleri izleyerek geçirmek istediğinizi çok iyi biliyoruz. Bu yüzden tek tek film keşfi yapmak yerine bu listede yer alan sinema filmlerini izlemek daha akılcı bir yol diye düşünüyoruz.

“Hayranıyım ama Tüm Filmlerini İzledim mi?”

İşte, yanıtını tahmin ettiğimiz bir soru daha ve yanıtınız, emin değilsiniz. Rota yine Epikse olsun çünkü dünyanın en ünlü oyuncularının oynadığı tüm filmler, eksiksiz listeler şeklinde ziyaretçilerle paylaşılıyor. Edward Norton, George Clooney, Meryl Streep ve daha onlarca farklı isim, onları ünlü yapan filmler, en iyi oyunculuk performansları ve çok daha fazlasına hemen göz atmanızı öneriyoruz. Sitede keşfedilecek çok eser var!