Elif Bestehan Geçer mi isimli şarkısını müzeikseverlerle buluşturdu

Read Time:42 Second

İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müzikal Tiyatro Bölümü mezunu olan Elif Bestehan; bir ayrılıktan sonra kendini arayan, geride bırakılmış birinin hikayesi olarak nitelendirdiği “Geçer mi” isimli şarkısını 29 Ocak’ta Avrupa Müzik markasıyla yayımlıyor. 

“Geçer mi”; ayrılığı ve acısını kendi kendine sorgulayan, yer yer çelişen ve yaşanan duyguların hepsini inkar etmeden yine de gitmeye, devam etmeye gayret gösteren bir yakarış. Bu acıya takılıp kalmanın ne kadar insani olduğunu ve bu çaresizliğin de yaşanması gerektiğini anlatan bir şarkı. 

1994 İstanbul doğumlu Bestehan, müziğe 5 yaşındayken Eyüp Musiki Vakfı Çocuk Korosu’yla başladı. 2008 yılında İstanbul’da ilköğretim okulları genelinde düzenlenen Türk Sanat Müziği Solo Ses Yarışması’nda il birincisi, 2009 yılında aynı dalda liseler genelinde Eyüp ilçe birincisi oldu. 2017 yılında Show Korosu’yla Türkiye’ye uluslararası 4 ödül kazandırdı halen bu koronun asistanlığına devam ediyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ceren İpar, yeni şarkısı Biçareyi kliplendirdi
Next post Tuğrul Sevgi, Müzik Kariyerine “Belki De” İle Devam Ediyor