Dursun Salkım ve Kızı Yeşim Salkım Konser verecek

Dursun Salkım ve Kızı Yeşim Salkım Konser verecek 1

60’lı yılların başında dönemin en popüler yeri Kazablanka Gazinosun’da sahneye çıkarak başlayan sahne hayatında sayısız konser veren Dursun Salkım yirmi yıl sonra ilk defa kızı Yeşim Salkım ile CRR Pazar konserleri kapsamında 19 Mart Pazar saat:14.00’de sahne alacak.

Dursun Salkım gazino, halk konserleri, sinema filmleri ve plak çalışmaları ile 90’lı yılların ortalarına kadar sürdürdüğü müzik yaşantısında 65 adet 45’lik plak 5 albüm çalışması yaptı. Yorumculuğu kadar sahne performansı ile her zaman konuşulan bir isim oldu. Dursun Salkım’ın Sevim hanım ile olan evliğinden doğan kızı Yeşim Salkım babası gibi sahnelere gazinolarda sahne alarak başladı ve 1994 yılında çıkardığı ‘Hiç Keyfim Yok’ albümü ile bir anda yıldızı parladı. Peş peşe çıkardığı albümlerle, tiyatro oyunları, müzikaller, sinema filmleri, dizi filmleri ile sanat dünyamızda her zaman tercih edilen isimlerin başında yer aldı.

Yeşim Salkım babası Dursun Salkım ile ilk defa 60’lı yıllardan bugüne unutulmayan şarkıların yer aldığı bir repertuarla sahne alacak. Dursun Salkım’ın yıllarca beraber sahne aldığı ve müzik dünyamızın önemli yorumcuları sürpriz olarak Dursun & Yeşim Salkım’a eşlik edecek.

Bu konser bir nevi 60 yıllık sanat hayatını deviren Dursun Salkım’a saygı ve sevgi konseri olarak hafızalarımızda kalacak.

Bir cevap yazın