Değişen Dünya, Değişen İnsan Sergisi sanatseverlerle buluşuyor

Read Time:1 Minute, 35 Second

Uluslararası Rotary 2440 Bölge Federasyonu Rotary E-Kulüp ve Alsancak Rotaract Kulübü’nün, pandemiden olumsuz etkilenen genç sanatçılara yönelik düzenlediği Genç Sanatçılar Seçkisi Sergisi’nin seçmeleri tamamlandı. Rotary Genç Sanatçılar Seçkisi 2020 “Değişen Dünya, Değişen İnsan” Sergisi 24 Mayıs 2021 tarihinden itibaren internet üzerinden Artstep Dijital Portalında sergilenecek.

Rotary E-Kulüp ve Alsancak Rotaract Kulübü’nün 2020 yılının Ağustos ayından bu yana yoğun bir şekilde sürdürdüğü Rotary Genç Sanatçılar Seçkisi 2020 “Değişen Dünya, Değişen İnsan” Sergisi, 24 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Artsteps Sanal Sersisi’nde başlıyor. Resim, heykel, fotoğraf, seramik, video art/video, yeni medya (digital art), enstelasyon ve video enstelasyon disiplinlerinde eser üreten 40 yaş altı sanatçıların katıldığı, Sanat Danışmanlığını Nail Özlüsoylu, Jüri Başkanlığını ise Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Bedri Baykam’ın yürüttüğü seçkide 8 farklı daldan seçilen eserler sanal ortamda satışa açık olarak gezilebilecek. Rotary Genç Sanat Seçkisi 2020’nin Seçici Kurul’un diğer üyeleri ise şöyle; K2 Güncel Sanat Merkezi Kurucusu Ayşegül Kurtel, Uluslararası Ödüllü Kısa Film “No One”ın Yönetmeni Fotoğraf ve Video Sanatçısı Charles Emir Richards, İO Collects Kurucusu Araştırmacı, Yazar Deniz Can, Uluslararası Ressam Ercan Ayçiçek, Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Şube Müdürü ve Ressam Faden Suzan Kudsioğlu, Güncel Sanat Oluşumu Monitor’un Kurucusu Nursaç Sargon, Uluslararası Çağdaş Sanatçı Ozan Atalan, Konuk Sanatçı Programları Sosyal Ağı “Daire”nin Danışmanı Recep Tuna, Uluslararası Seramik Sanatçısı Tüzüm Kızılcan, Küratör ve Sanat Danışmanı Veysel Uğurlu.

Rotary 2440 Bölge Federasyon Başkanı Ertan Soydan, “Başta üyelerimiz olmak üzere, sanata ve sanatçıya değer veren tüm dostlarımızın dijital sergiyi gezmelerini ve beğendikleri eserleri satın alarak genç sanatçılarımıza destek olmalarını rica ediyorum. Pandemi döneminde böylesine güzel ve anlamlı sanat etkinliğini düzenleyen Rotary 2440 Bölge E-Kulübümüze, Alsancak Rotaract Kulübümüze, eserleri değerlendiren jüri üyelerimize, sanat danışmanımıza, katılım ve katkı koyan tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Rotary Genç Sanatçılar Seçkisi 2020 “Değişen Dünya, Değişen İnsan” Sergisi 24 Mayıs 2021 tarihinden itibaren internet üzerinden Artstep Dijital Portalında sergilenecek.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Riga’nın Köpekleri Okurla Buluştu
Next post Myrina ve Gryneion 3 Okuyucuyla Buluşuyor