Daha Akıllı, Daha Hızlı, Daha Başarılı Olmanın Sırları Raflarda!

Daha Akıllı, Daha Hızlı, Daha Başarılı Olmanın Sırları Raflarda! 1

Alışkanlıkların Gücü kitabıyla bestseller olan New York Times’ın Pulitzer ödüllü iş dünyası muhabiri Charles Duhigg’in ilk kitabının devamı niteliğindeki yeni eseri “Daha Akıllı, Daha Hızlı, Daha Başarılı Olmanın Sırları’’ raflarda yerini aldı.

Tüm dünyada çok satanlar listesinde yer alan “Alışkanlıkların Gücü” adlı kitabın yazarı Charles Duhigg, bu ilk kitabında davranışlarımızın ardında nelerin yattığını ve bunların nasıl değiştirilebileceğini anlatmıştı. Yazarın ilk kitabının devamı niteliğinde, yine çok satanlar listesine girmiş ikinci kitabı “Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Başarılı”da ise Charles Duhigg; üretkenliğimizi nasıl arttırabileceğimizi ve sonucunda da nasıl daha başarılı ve dönüştürücü olabileceğimizi anlatıyor.

Charles Duhigg’in sınır tanımayan merakının yön verdiği kapsamlı araştırmalardan ve karşılaştığı etkileyici hikayelerden çıkarttığı sonuca göre; üretkenlik için daha çok çalışmak, daha çok terlemek ya da masa başında saatler harcayarak büyük fedakarlıklar yapmak gerekmiyor. Üretkenlik, belli seçimleri kitabında yer verdiği 8 temel kavramı içselleştirerek uygulamak ile yakından ilgili. Kitapta bu 8 kavram; motivasyon, takım psikolojisi, odaklanma, hedef belirleme, başkalarını yönetme, karar verme, inovasyon ve verileri özümseme başlığı altında toplanıyor. Kavramların detaylı bir şekilde örneklerle anlatıldığı kitapta, bu kavramları uygulayan kişilerin ve kurumların hayatlarının nasıl değiştiğini ve nasıl olağanüstü sonuçlara ulaştıkları gösteriliyor.

Farklı alanlarda başarıya ulaşanların sırları da kitapta
Türkiye’de Boyner Yayınları tarafından yayınlanan kitapta ayrıca davranış ekonomisi, psikoloji ve nöroloji alanlarındaki en son bulgular ile farklı CEO tecrübelerinden, eğitim alanında gerçekleşen başarı hikayelerine, uçak kazalarını önleyen pilotlardan, hastanelerdeki ölüm oranlarını düşüren bebek hemşirelerine uzanan geniş bir yelpazede olaylara farklı bakan, farklı seçimler yapan ve farklı davranıp başarıyı yakalayanların sırları paylaşılıyor.
Daha Akıllı, Daha Hızlı ve Daha Başarılı; hayatlarında stresten uzak bir şekilde üretken olmak isteyenler için harika bir baş ucu kitabı…

Kitap Künyesi:
Orijinal adı: Smarter Faster Better: The Secrets of Being Productive in Life and Business
Yazar adı: Charless Duhigg
Sayfa sayısı: 384
Baskı: 1
Ebat: 15.5*23 cm.
Türü: İş Hayatı, Kişisel Gelişim, Ekonomi
Kapak: Karton Kapak, Amerikan Cilt
Kağıt: Enzo creamy 70 gr.
Perakende Satış Fiyatı: 35.- TL (kdv dahil)
Çeviren: Kadir Yiğit Us
Editör: Gülşen Heper
Barcode: 9789757004752
ISBN: 978-975-7004-752