Çok Yaklaştık!

Read Time:1 Minute, 10 Second

2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nın ikinci gününde seçme yarışlarında Sevilay Öztürk ve Sümeyye Boyacı yüzmede kadınlar 100 metre serbest S5 kategorisinde elendi. Tokyo Su Sporları Merkezi’nde gerçekleşen yüzme yarışlarında Sümeyye Boyacı ilk seride mücadele ederken, Sevilay Öztürk ise ikinci seride seçmelerde mücadele etti. 1xbetm.info

 Ellerinden geleni fazlasını yaptılar fakat başarı sağlayamadılar. Sümeyye, serisinde 1.39.41’lik süresiyle sekiz sporcu arasından yedinci olurken, Sevilay ise kendi serisinde ise 1.42.73’lük süresiyle sekiz sporcu arasında sekizinci sırada yer aldı. Genel klasmanda ise Sümeyye on dördüncü oldu. Sevilay ise on beşinci olarak finale kalmayı başaramadı.

Sümeyye Boyacı Kimdir?

Sümeyye Boyacı 5 Şubat 2003 Eskişehir doğumlu Türk yüzücüdür. S5 engelli sınıfında serbest, sırtüstü ve kelebekleme dallarında yarışmakta olan Boyacı, 2019 Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’ndaki 50 m sırtüstü S5 kategorisinde gümüş madalya, 2018 Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’ndaki aynı kategoride ise altın madalya kazanmıştır.

“Gittiği bir akvaryumda gördüğü balıkların kolları olmadan yüzebilmesinden etkilenerek” şekilde açıklamasıyla yüzmeye başladığını söyleyen Boyacı, 2008 yılında yüzme kariyerine ilk adımı atmıştır.

 Sevilay Öztürk De Dikkat Çeken İsimlerden

 22 Kasım 2003’te Kahramanmaraş’ta dünyaya gelen Sevilay Öztürk’ün yüzmeye başlaması Beytullah Eroğlu ile tanışmasıyla gerçekleşti.

Kendi gibi iki kolu olmayan Eroğlu ile tesadüf eseri hastanede tanışan Öztürk yüzme kariyerine ilk adımı atmış oldu. Küçük yaşta yüzme kariyerine başlayan Sümeyye birçok önemli turnuvada sıralamalara girdi.

 2014- 2015’te gerçekleştirilen Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonaları’na S6 kategorisinde katılarak Türkiye Şampiyonu oldu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Pers Yolu’nun izleri gün yüzüne çıktı
Next post Meteoroloji’den aşırı yağışa bağlı sel ve heyelan uyarısı