Ceyl’an Ertem Yeni Albüm Lansman konserlerine başlıyor

Ceyl’an Ertem Yeni Albüm Lansman konserlerine başlıyor 1

Sözü Ceyl’an Ertem, bestesi Ceyl’an Ertem ve Cenk Erdoğan imzası taşıyan “Efsunlu Dünya” şarkısının klibinde yönetmen koltuğunda Hasan Kuyucu oturuyor. Görüntü yönetmenliğini Fırat Sözbir’in, kurgu yönetmenliğini Matina Korontzi’nin üstlendiği klipte Ceyl’an Ertem’i tek başına görüyoruz. Beş farklı kostümle kamera karşısına geçen sanatçının stil danışmanlığını ise Rabia Yaman üstleniyor.

Ümraniye Platoları’nda çekilen ve sanat yönetmenliğini Beyhan Aytekin’in yaptığı klipte Ceyl’an Ertem; İspanya’da Colmenar Viejo’da genç kızların yetişkinliğe geçmelerini kutlayan bir antik festivale de gönderme yaparak, çiçeklerle donatılmış bir sahnede şarkısını seslendiriyor.

Araba sahnelerinde 1947 yılında, Empire State Binası’ndan atlayarak intihar eden Evelyn McHale’nin ünlü fotoğrafına gönderme yapılan, orman sahnelerinde farklı bir efsunlu dünyanın yansıtıldığı klipte, hem naif duruşu hem de güçlü kadın profiliyle tıpkı şarkının sözlerinde de belirtildiği gibi insanın iç dünyasındaki çatışmalar tutkulu bir şekilde yansıtılıyor.

Ceyl’an Ertem; müzik eleştirmenleri tarafından tam not alan ve çıktığı günden beri dijital platformlarda üst sıralardaki yerini koruyan “Yine De Amin” albümünün çıkış şarkısı “Efsunlu Dünya” için “Korkmadan doya doya, cesaretle, ‘bir’ olarak, birbirimizi ve adaleti kollayarak, sevgiyi yücelterek yaşamamız lazım” diyor.

Efsunlu Dünya, bizim yangın yerine döndürdüğümüz, ne ormanını, ne hayvanını, ne denizini bıraktığımız bir zavallı gezegen. Hala birilerinin hatrına dönüyor” diyen sanatçı, “Vicdanlıların, sevgi dolu ruhların ve kardeşliğin hatrına belki… Kolaya kaçanlar ise bu derin güzelliklerin tadına varamıyorlar” yorumunu yapıyor.

“Efsunlu Dünya”, bugün sanatçının vevo kanalında ve tüm müzik kanallarında yayında!

Lansman konserleri başlıyor

18 Şubat’ta “Yine de Amin” albümünün konserlerine İzmir Container’de başlayacak sanatçı, 21-22 Şubat tarihlerinde Babylon’da dinleyiciyle buluşacak.

Bir cevap yazın