Can Kazaz Yeni Albümünün İlk Canlı Performansıyla Babylon’daydı

Can Kazaz Yeni Albümünün İlk Canlı Performansıyla Babylon'daydı 1

Türkiye müzik piyasasına önemli isimler kazandıran İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nün, müzik paylaşım mecrası BİLGİ Music Label (BML), ilk albümünü çıkardı. BİLGİ Müzik araştırma görevlisi ve bağımsız müzik dünyasının önemli isimlerinden Can Kazaz, Ben Sizden Kaçtım adlı yeni albümünün ilk konseriyle, 29 Mart Çarşamba akşamı Babylon Bomonti’de sahne aldı. Uzun bir aradan sonra dinleyicileriyle ilk kez sahnede buluşan Kazaz’ın konserine, hayranları başta olmak üzere öğrencileri ve sanatçı dostları büyük ilgi gösterdi.

Konserde, dinleyicilerini adeta müzikal bir yolculuğa çıkaran Kazaz, hem daha önceki albümlerinden parçalar seslendirdi hem de Ben Sizden Kaçtım albümünden 90’lı yılların tadını taşıyan dokuz şarkıyı ilk defa canlı olarak çaldı. Kazaz’ın “Bunca Yıl”, “Geriye Dönmeyince”, “Unut”, “Ankara’da Biri Var”, “Beni Kurtar”, “Bir Ben Kalsam”, “Öğrenmemek Ayıp”, “Zeliha”, “The Sun” adlı yeni şarkıları,zengin enstrüman seçkisi ve renkli düzenlemeleriyle dinleyicisinden büyük beğeni topladı.

Türkiye müzik piyasasına önemli isimler kazandıran İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nün, müzik paylaşım mecrası BİLGİ Music Label’dan (BML) çıkan Ben Sizden Kaçtım adlı albümüne, 17 Mart tarihinden bu yana Apple Music ve iTunes başta olmak üzere dijital platformlar üzerinden ulaşılabiliyor.

Can Kazaz: Bağımsız olarak çıkardığı iki uzunçalar albüm, iki kısa çalar albüm, iki de tekliyi Türkiye’nin en önemli mekanları ve festivallerinde icra ettikten sonra, kendi jenerasyonunun en dikkat çeken şarkıcı/şarkı yazarlarından biri olduğunu ispatladı. Çoğunlukla akustik enstrümanların eşlik ettiği yumuşak sesi ve kendine has düzenleme teknikleriyle ön plana çıkan Can Kazaz, İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü’nü yüksek onur derecesiyle bitirdi. Türkiye’de bir ilke imza atılan BİLGİ Music Label ile çalışmalarını sürdürüyor.