Bursa Kitap Fuarı’nda okuyucu ile buluştu

Bursa Kitap Fuarı’nda okuyucu ile buluştu 1

Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Bursa Kültür A.Ş., 18-26 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen ve 265 bin ziyaretçiye ulaşan 15. Bursa Kitap Fuarı’nda en çok ilgi gören stantların başında yer aldı.

Bursa ile ilgili çalışma yapan birçok araştırmacının eserlerini yayına dönüştüren ve kaybolmaya yüz tutan değerleri, bilgi, belge ve dokümanların birçoğunu yabancı dillere de çevirerek “Bursa Kitapçısı” markası ile tüm dünyadaki Bursa meraklılarına ve gelecek yüzyıllara taşımayı hedef edinen Bursa Kültür A.Ş.’nin fuardaki reyonu ünlü isimler tarafından da ziyaret edildi.

Türk edebiyatının önemli ismi ve fuarın onur konuğu Doğan Hızlan ve Uludağ Üniversitesi Öğretim üyesi Profesör Doktor Yusuf Oğuzoğlu’nun yanı sıra çok sayıda akademisyen ve bilim insanı, Kültür A.Ş. yayınlarını ilgiyle inceledi. Ünlü şair Metin Önal Mengüşoğlu’nun kitaplarını imzaladığı Bursa Kültür A.Ş. standı kitapseverlerden tam not aldı. Somut olmayan kültürel mirasın gün yüzüne çıkarılması çalışmaları ile kent belleğine önemli katkı sunan Bursa Kültür A.Ş., bu yıl 15. yaşını kutlayan fuarda 2008 yılından bugüne Bursa’nın kent belleğine kazandırdığı 300’ü aşkın eseri kitapseverlerle buluşturdu.

Bir cevap yazın