“Bermuda Kadın Üçgeni” Gürer Yayınları ile raflarda yerini aldı

“Bermuda Kadın Üçgeni” Gürer Yayınları ile raflarda yerini aldı 1

“Tanrı’nın kadına verdiği mucizeleri bu kitapta yeniden keşfedeceksiniz” diyen yazar Tuana Kılıçlı, uzun süre üzerinde çalıştığı ve bilimsel veriler ile ünlü isimler tarafından kadın üzerine söylenmiş sözlere de yer verdiği kitabında, kadın olmaktan utanç değil aksine gurur duyulması gerektiğini savunuyor.

Yaradılışta kadınlara verilmiş mucizeleri ve nimetleri inancı asla yitirmeden ve doğruların peşinden koşmaktan yorulmadan yaşamaları gerektiğini dile getiren yazar okuyucularına kitabında hayatta verilenlerle yetinip kadercilik oynamayı mı, yoksa hak edileni alıp, hak edilen yerde olunması mı gerektiğini de sorgulatıyor.

Hayatı her yönüyle yaşayabilmeyi, görebilmeyi dileyen ve bazı zamanlarda da fütursuzca içindekileri dillendirmeyi seven bir kadın olduğunu ifade eden Tuana Kılıçlı, kitabında kadın ve erkekleri birbirlerine yeniden keşfettirecek.

Kendini bu dünyanın rahminde oluşan ve milyarlarca insanın oluşturduğu devasa tiyatroda bir figüran yada kendi dünyasındaki tiyatrosunda başrol oyuncusu olarak tanımlayan yazarın “Bermuda Kadın Üçgeni” isimli ilk kitabı oldukça ses getireceğe benziyor.

“Bermuda Kadın Üçgeni” tüm seçkin kitapçılarda ve internet sitelerinde…

Kitap Hakkında
Kadın ve erkek arasında bir eşitsizlik varsa terazi kadınlar lehine ağır basar. Ama toplum insanı aksine inanmaya zorlar. Kadın egosu utanmak ve ayıp kavramlarıyla bir cendere içinde tutulur.
Seks özellikle kadınlar söz konusu olduğunda bir tabu haline getirilir. Hâlbuki seks türümüzün devamını sağlamanın -yani anneliğin- ayrılmaz bir parçasıdır.

Seksin duygusal alt yapısını hazırlayan aşk ise bencil ve ikiyüzlüdür. Tabuları yıktırır. İki tarafa farklı roller verir, farklı oyunlar oynamaya zorlar. Teklifsizdir; sinsice gelir ve sinsice elini eteğini çeker. Gittikten sonra bile tekrar gelmesi için yalvartır.

Kadın erkek ilişkilerinin devamlı ve sağlıklı olması için bu üçlünün yani ego, seks ve aşkın canlı tutulması şarttır.

Bir cevap yazın