Benden Ne Olur’a yoğun ilgi

0
69
views

Aslı T. Kızmaz’ın İlk Romanı “Benden Ne Olur?” 5. Baskısını Yaptı

Aslı T. Kızmaz’ın kısa sürede beşinci baskısını yapan ilk romanı Benden Ne Olur?, sıradan hayatını daima eğlenceli bir hale getirmeyi başaran ve hayallerinin peşinden giden Sertab Bal’ın hikayesini anlatıyor.

Aslı T. Kızmaz’ın İnkılâp Kitabevi’nden çıkan ve raflarda yerini aldığı ilk haftadan itibaren çok satanlar listesine girmeyi başaran ilk romanı Benden Ne Olur?, beşinci baskısını yaptı. Eğlenceli dili ve muzip üslubuyla dikkat çeken roman, hayatının bir bölümünü “Benden ne olur?” sorusuyla geçiren gözü kara bir kadının her satırında şaşırtan hikâyesini anlatıyor.

Aslı T. Kızmaz, romanda hayallerinin peşinden koşan, “sıradan” hayatını daima eğlenceli hale getirebilen, yaşadığı zorluklara rağmen pes etmeyen bir karakter olan Sertab Bal’ın öyküsü üzerinden okurları, sürprizlerle dolu bir olay örgüsüyle baş başa bırakıyor. Her kadının kendinden bir şeyler bulabileceği “Benden ne olur?”, tüm kitapçılarda okurlarını bekliyor.

Arka kapak:

“Markaların durmadan, inanılmaz büyük işler başarmış kadınların hikâyelerini paylaşmalarını anlamıyorum. Onları kendi hayatıma davet etmek istiyorum. Bir rimelin daha çok satılması için verdiğim emeği görseniz, adıma şarkılar yazar, beni “işte kadının gücü” isimli reklam filmlerinize konu edersiniz. Ama varsa yoksa beyin cerrahları, sporcular, bir de şarkıcılar.”

Aslı T. Kızmaz hakkında

1983 yılında Eskişehir’de doğan Aslı Kızmaz, 2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun olduktan sonra öğrenimine Dudley College’da devam etmiştir. Farklı şirketlerin pazarlama ve kurumsal iletişim departmanlarında yedi yıl görev aldıktan sonra kendi ajansını kuran sosyal medyada algı yönetimi üzerinden uzmanlaşmıştır. Beş yıldır ajansında farklı markalara hizmet veren Kızmaz, aynı zamanda kendi sosyal medya hesapları için de içerikler üretmektedir.