Baharın Renkleri temalı sergi Capacity Sanat Galerisinde

Baharın Renkleri temalı sergi Capacity Sanat Galerisinde 1

Capacity Sanat Galerisi’nin 17 – 30 Nisan tarihleri arasında ev sahipliği yaptığı sergi,TÜLBEK (Türk Lions Beceri Kazandırma Vakfı) yararına düzenlenecek. Baharın gelişini, tabiatın birbirinden eşsiz renklerle uyanışı büyüleyici eserlerle yansıtacak sergi Capacity Alışveriş Merkezi’nin 2.katında yer alacak. Serginin açılışı 17 Nisan tarihinde saat 17.00’de düzenlenecek kokteyl daveti ile yapılacak.

Doç.LETAFET MEMMEDOVA HAFIZ KIZI
Ressam bir ailenin çocuğu olarak Bakü Azerbaycan’da doğdu.Babası Hafız Memmedov Azerbaycan’ın yetiştirdiği ünlü ressamlardandır. 1968-1973 yıllarında resim eğitimi gördüğü Ezim Azimzade, Azerbaycan Devlet Yüksek Okulundan üstün başarı diploması ile mezun oldu.M.A.Aliyev Azerbaycan Devlet Sanatlar Üniversitesindeki 5 yıllık eğitimini 1978 yılında üstün başarı ile tamamladı. 1978-1980 yıllarında Baltık devletlerinin Riga,Vilnius ve Talimin şehirlerinde bulunan sanat gruplarında çalıştı ve ödüllere layık bulundu.1980-2001 yılları arasında Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesinde sırası ile asistan, başasistan ve doçent olarak görev yaptı. Dünyadaki birçok müze ve galeride katıldığı sergiler kapsamında resimleri sergilenmekte olan ressam, UNESCO Uluslararası Sanat Birliği ve UNESCO Uluslararası Plastik Sanatlar Birliği üyesidir. 2001 yılında devletlerarası sanatçı mübadelesi kapsamında Türkiye’ye gelen Memmedova, Bakırköy Halk Eğitim Merkezinde resim öğretmeni olarak sanat yaşamını sürdürmekte ve BASAD Bakırköylü sanatçılar Derneği üyesidir.

Afife İlhan
İzmir’de doğan Afife İlhan, İzmir Kız Lisesinden mezuniyetinin ardından 1976 yılında Ege Üniversitesi İktisadi Ticari Bilimler Fakültesi ekonomi bölümünde yüksek öğrenimini tamamladı. Bir dönem öğretmenlik yaptı. Resme olan ilgisi orta öğrenim yıllarına uzanan İlhan, resim atölyesi çalışmalarına ise 2001 yılında başladı. 2001-2004 yıllarında değişik atölyelerde resim çalışmalarına devam etti. 2004 yılından bu yana Azarbaycan’lı ünlü ressam Doç.Letafet Memedova atölyesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Afife İlhan BASAD (Bakırköylü Sanatçılar Derneği) üyesidir ve bir kişisel olmak üzere farklı konseptte 17 resim sergisinde sanat severlerle buluşmuştur.
Bakırköy’ün merkezinde yer alan ve yılda ortalama 22 milyon kişiyi misafir eden Capacity, ünlü marka karması, cafeleri, gece saat 02:00’a kadar açık restoranları, sanatsal etkinlikleri ve özel günlerdeki aktiviteleri ile hem alışverişin, hem yaşamın merkezi olmayı sürdürüyor.