Aylin Algun’un ikinci kitabı Bir Güven Meselesi raflardaki yerini aldı

Aylin Algun'un ikinci kitabı Bir Güven Meselesi raflardaki yerini aldı 1

Bir Güven Meselesi, modern toplumda herkesin ihtiyaç duyduğu güven duygusunu daha sağlam şekilde kurabilmenin anahtarını okura sunuyor.

Bir Güven Meselesi’nde Aylin Algun insanların güven duygusunu zorlayan belirsizlik, değişim ve dönüşüm süreçlerini, güvensizlik yaratan tutulmayan sözleri, ihanetleri, haksızlıkları, manipülasyonları irdeliyor, hayata bambaşka bir açıdan bakmanın rehberini paylaşıyor.
Hayat karşısında bir “kurban” değil “öğrenci” olduğumuzu hatırlatan Bir Güven Meselesi, hata olarak görülen şeylerle, takıntılarla, kaybetme, reddedilme, terk edilme korkularıyla başa çıkabilmenin nasıl mümkün olabileceğini anlatıyor.

“Her şey hayatın değişim ritmini duymayı, kabul etmeyi ve hayatın zekâsına güvenebilmeyi seçerek başlıyor ve kendi içsel ritmimizi hayatla uyumlu hale dönüştürebilmemizle devam ediyor” diyen Algun, Bir Güven Meselesi’nde “Yaşamımızdaki tüm ana dersler sanki hayatın kuralları ile uyum sağlayabilmemizi içeriyor. Güven dersi de, hayatın ‘değişim ve dönüşüm kuralı’ ile uyum sağlamamız için bize bir araç oluyor” ifadelerini kullanıyor.
Bir Güven Meselesi, hep ihtiyaç duyduğumuz güven duygusuna daha yakından bakmak için cesaret verecek bir kitap…

Arka kapaktan:
“Elinizde tuttuğunuz bu kitabın kapak görselinin hissettirdiği gibi, güven zeminimizin kaydığını ve sarsıldığını hissettiğimiz zamanlar, hayatta hepimizin bir gerçeği.
İçinden geçmekte olduğumuz bu zamanlarda da ‘güven’, büyüyen bir meselemiz haline geliyor, yaşam yolculuğumuza güvenebilen halimiz, kitabın kapağındaki ip gibi eriyor. Hayatın güven zeminimizi hızla sarstığı deneyimlerimiz ise birbirimizle bağlarımızı yeniden örerek çok daha sağlam hale getirebilmemiz ve ‘bir’ olmayı öğrenebilmemiz için fırsatları da beraberinde getiriyor. Hayatın güven zeminimizi yeniden, daha sağlam yapılandırmamıza yönelik bir çağrısı var.
Bir Güven Meselesi, içdünyamızda güvenle ilgili çok daha geniş ve sağlam bir zemini yapılandırmamıza ve bunun etkisinin önce kendi hayatımıza, zamanla da bütünün hayatına yansıyabilmesine katkı sağlamak niyetiyle yolculuğuna başlamış ve sizin de yolunuza çıkmıştır.”

Bir Güven Meselesi
Aylin Algun
İnkılâp Kitabevi
240