Aycan Teztel, Frank Sinatra şarkılarıyla sahneye çıkıyor

Aycan Teztel, Frank Sinatra şarkılarıyla sahneye çıkıyor 1

Amerikan standartlarının önde gelen yorumcularından Michael Feinstein ve trombon sanatçısı Aycan Teztel, Frank Sinatra şarkılarıyla dolu bir gece için İş Sanat sahnesinde bir araya geliyor.

İki kez Emmy, beş kez Grammy ödüllerine aday gösterilen Michael Feinstein bugüne dek Carnegie Hall, Sidney Opera Binası, Hollywood Bowl, Beyaz Saray, Buckingham Sarayı gibi birçok prestijli mekânda konserler verdi. “Amerikan Standartlarının Büyükelçisi” olarak anılan Feinstein, bu lakabı sadece bir yorumcu değil aynı zamanda hayatını Amerikan standartlarını gelecek nesillere aktarmaya adamasına borçlu.

“Müzik milli takımı” olarak adlandırılan, 20 kişilik bir kadrodan oluşan İstanbul Superband ise, standartlardan günümüz caz müziğine kadar geniş bir repertuvarla geleneksel ‘big band’ müziğini bugünün yaklaşımıyla ustaca harmanlıyor, dinleti ve eğlenceyi bir arada sunuyor. Bugüne dek Dianne Reeves, John Scofield, Natalie Cole, Dee Dee Bridgewater, Kurt Elling gibi Grammy ödüllü dünya devlerine eşlik eden Aycan Teztel yönetimindeki topluluk, Frank Sinatra şarkılarından oluşacak bu özel gecede Michael Feinstein’a eşlik etmek için sahnede olacak.

İş Sanat Konser Salonu
Tarih: 3 Nisan 2017  – Saat:20:30

Bir cevap yazın