Antalya’da Kütüphane Haftası’nda kitapla sanat buluştu

Antalya’da Kütüphane Haftası’nda kitapla sanat buluştu 1

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Doğan Hızlan Kütüphanesi, 53. Kütüphane Haftası’nı bu yıl da birbirinden renkli etkinliklerle kutluyor. Kütüphane Haftası’nın AKM Perge Salonu’nda gerçekleşen açılış kutlamasında İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çocuk Korosu konser verdi.

BU SENENİN EN ÇOK KİTAP OKUYANLARI ÖDÜL ALDI

Doğan Hızlan Kütüphanesi’nin 7-14 yaş arası en çok kitap okuyan ilk üç üyesi 53. Kütüphane Haftası kutlamalarının açılış programında ödüllerine kavuştu. Okuduğu 135 kitapla Rıza Kayra Gümüş birinciliği elde ederken, 101 kitapla Tolga Recep Kalaycı ikinci, 82 kitapla Salih Erdem Koçak da üçüncü oldu. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Zülfü Çelik, en çok kitap okuyan kitap şampiyonlarını tebrik ederek ödüllerini takdim etti.

BU YIL ANA TEMA “ÇOCUK VE KİTAP”

Açılış programında konuşan Zülfü Çelik, “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak kentimizin kültürel hayatına katkıda bulunmayı çok önemsiyoruz. Özellikle çocuklarımız için çok sayıda proje ve etkinlik yürütüyoruz. Doğan Hızlan Kütüphanemiz de, merkez kütüphane olarak her yıl farklı içerikte Kütüphane Haftası etkinlikleri hazırlanması rolünü üstleniyor. Bu yılki etkinliklerimizde tema olarak “Çocuk ve Kitap” konusunu seçtik” dedi ve hafta boyunca kütüphane ziyaretinde bulunan çocukları çeşitli sürprizlerin beklediğini haber verdi.

ÇOCUK KOROSU MEST ETTİ

İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı Çocuk Korosu da kutlama kapsamında Dr. Ahter Destan yönetiminde muhteşem bir konser verdi. “Annemize Türkü, 23 Nisan, İnatçı Keçi, Müzik Bizimle” gibi çocuk şarkıları seslendiren koro kulakların pasını sildi. Çocuk Korosu koristleri de sürpriz hediyelerini alarak sahneden indi.

HAFTA BOYUNCA ETKİNLİK

Bu yıl 27-31 Mart tarihleri arasında kutlanan 53. Kütüphane Haftası, birbirinden renkli etkinliklerle devam edecek. 31 Mart tarihine kadar “Dostum Kitap” konulu karma sergi Yenimahalle Kültür Merkezi’nde minik ziyaretçilerini bekliyor. 28-30 Mart tarihleri arasında Doğan Hızlan Kütüphanesi’nde de oryantasyon gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın